Co jest niemożliwe - my-motivator.pl Co jest niemożliwe - my-motivator.pl my-motivator.pl
Co jest niemożliwe
Co jest niemożliwe
Wrzesień 5, 2013


Krótko i na temat – niemożliwe jest niemożliwe. To wszystko leży w naszej głowie. Jeśli w nie jednak wierzymy, to na pewno nic nie osiągniemy. I naprawdę stanie się niemożliwe, ale w zupełnie innym tego słowa znaczeniu.

Nie dopuszczając tej myśli

Od dziecka słyszałem od rodziców jak mantrę, za każdym razem gdy głośno powiedziałem do kogoś: „tego nie da się zrobić” starą anegdotę, iż wszystko jest możliwe, trzeba tylko to dobrze zrobić. Przyznam wam, że nie zawsze chciałem tak myśleć. Niekiedy wygodnie zrezygnować. Nie trzeba przecież przy tym nic robić i nie podejmuje się żadnego ryzyka.

Budowa nowego domu

Budowa nowego domu

Młodość ma to do siebie, że kształtuje osobowość. Dlatego wychowanie jest tak istotne i tak mocno wpływa na cale życie człowieka. Jeśli zatem młoda osoba bezkarnie zaakceptuje brak wiary we własne możliwości – już po niej. Chyba, że problem ten zauważyła i pragnie swoje życie odmienić.

Walka z niemożliwym

Skoro niemożliwego nie ma, to po co z nim walczyć, pomyślał pewnie nie jeden by za godzinę zrezygnować z genialnego pomysłu który na zawsze odmienił by jego życie. Trudno przecież stawić opór czemuś, czego tak faktycznie nie ma. No właśnie, trudno, ale kolejny raz – to jest możliwe. Na początku musimy uświadomić sobie wszystkie nasze słabości. Nie możemy doprowadzić do tego, aby ich nie zauważać. Czasami trudno samemu się zorientować, co robimy źle i wtedy zwykle trwamy z tym problemem na długie lata. Zwróć teraz uwagę na to, jak często rezygnujesz mówiąc „niemożliwe”. Prawdopodobnie okaże się, że dochodzi do tego zdecydowanie zbyt często. Idealny wynik, przy którym możesz być z siebie zadowolony to… 0!

Wszystko jest możliwe?

Pomyślałeś właśnie teraz, przecież nie wszystko jest możliwe. BŁĄD! Miałeś tego nie robić ;-) Dodaj jeden do swojego rachunku.

Gdzie doszukujesz się tych niemożliwości i dlaczego to robisz? Pomyślałeś o locie w kosmos? Przecież nic bardziej prostego. Brakuje Ci tylko kilku milionów dolarów. W przyszłości być może zaledwie tysięcy. Każde pieniądze można zarobić. Zatem… możliwe. Pomyślałeś o nowym domu? Wróć do przykładu powyżej. Myślisz o nauce języka? Księgarnia, e-sklep czy też darmowe www. Trochę zaangażowania i nauka jest przyjemnością, a efekty pojawiają się niemalże same.

Lot w kosmos

Lot w kosmos

Na zakończenie słowa Paulo Coelho, który również zauważał ten problem:

Is­tnieją dwa po­wody, które nie poz­wa­lają ludziom spełnić swoich marzeń. Naj­częściej po pros­tu uważają je za niereal­ne. A cza­sem na sku­tek nagłej zmiany lo­su poj­mują, że spełnienie marzeń sta­je się możli­we w chwi­li, gdy się te­go naj­mniej spodziewają. Wte­dy jednak budzi się w nich strach przed wejściem na ścieżkę, która pro­wadzi w niez­na­ne, strach przed życiem rzu­cającym no­we wyz­wa­nia, strach przed ut­ratą na zaw­sze tego, do cze­go przy­wyk­li.

oraz innego pisarza Dana Browna:

Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su […].

Jak często się poddajemy tylko dlatego, że w siebie wątpimy. A wszystko leży w zasięgu naszej ręki. Wystarczy uwierzyć, stoczyć walkę ze słabościami i odnieść sukces!

Kubiak Krzysztof


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge