Wpływ pogody na motywację Wpływ pogody na motywację my-motivator.pl
Zimowa depresja
Czy pogoda wpływa na motywację?
Grudzień 8, 2013


Gdy za oknem plucha, naturalną myślą jest ta o zimowym letargu.Po tych pierwotnych przodkach pozostało nam zatem naprawdę dużo;-) Schowani w jaskiniach czekali na wiosenne roztopy myśląc tylko i wyłącznie o przetrwaniu i… :) no wiecie. Ale nie o tym chciałem dzisiaj pisać.

Kiedy był dzień?

Dziś sytuacja jest jednak trochę inna. Na tych samych obrotach pracować powinniśmy przez cały rok. Niestety, ale jest to trochę poza naszym zasięgiem. Każdy zauważył już delikatne zniechęcenie w swoim mentalnym nastawieniu. Nie trudno o to jeśli nasz dzień zaczyna składać się tak właściwie tylko z nocy. Godzina 6:00 – ciemno, droga do pracy i zaczyna się robić jasno, tyle że w pomieszczeniu tego światła nie zaznamy. Godzina 16 i znowu ciemno a my wracamy do domu…

W takich warunkach naprawdę nie mamy lekko, ale szybko możemy się pocieszyć zestawiając swoje położenie z zamieszkującymi północ naszego kontynentu finami ;-) 2h dnia to w niektórych regionach tego kraju to o tej porze norma. Zatem bądźmy szczęśliwi – mogło być gorzej ;-)

Jak sobie z tym radzić?

Oczywiście biznes próżni nie lubi. Z tego właśnie  powodu ktoś wpadł na pomysł wyprodukowania lampy antydepresyjnej. Nie wyrażę tutaj swojego zdania na ten temat, ponieważ nie mam doświadczenia z tym urządzeniem… Jedyne co mogę powiedzieć, to że z medycznego punktu widzenia powinno zadziałać :) Szyszynka produkuje melatoninę w momencie niedoboru światła, zatem taka „światłoterapia” powinna nam pomóc w regulacji organizmu i prawidłowego rozpoznawania dnia i nocy. Ciężko zatem jednoznacznie ocenić ten produkt… Z pewnością powinien on spełniać szereg wymagań co do jasności, barwy i zakresu światła, o których nie mam zielonego pojęcia.

Lampa antydepresyjna

Lampa antydepresyjna

Osobiście zdecydowałbym się jednak na coś mniej angażującego. Patrzenie w lampę nie napawa mnie optymizmem, a wręcz przeciwnie – jeszcze bardziej przybija… Tracić czas na coś takiego? Litości.

Halo halo – gdzie znajdę pomoc

Najłatwiej jak zwykle szukać jej u siebie. Odpowiednie mentalne przygotowanie pomoże nam przeżyć tą trudną porę roku z minimalnym odczuciem depresji. Wystarczy przestać mówić o tym, co złego nas spotyka. Taka jest kolejka. Wiosna lato jesień zima i nic z tym fantem nie zrobimy. Pamiętajmy o tym, że narzekanie na coś, na co faktycznie wpływu nie mamy żadnego nie przybliża nas do sukcesu, a wręcz przeciwnie – tylko dobija. Czy to nie tragiczne, że nie możemy tak naprawdę nic zmienić?

Zatem co robimy? Podwijamy rękawy i do roboty! Zimo! Z nami nie wygrasz! ;-)

Kubiak Krzysztof


3 odpowiedzi na “Czy pogoda wpływa na motywację?”

  1. Karolla napisał(a):

    Niestety są osoby, na które wpływ ma sama pogoda (do nich i ja się zaliczam). Wątpię żeby taka lampa pomogła gdy problemem jest np ciśnienie. Nie bez powodu podaje się w prognozie pogody biometeo ;)

  2. AnetaJ napisał(a):

    „Wstawanie w nocy”, coś w tym jest, że się nie chce. A jak dojdzie pogoda pod chmurą to tym bardziej. Jak nie mogę zwlec się z łóżka i wstaje później (9/10 godz) i popatrzę za okno, to wiem w czym była przyczyna -- chmurzasta pogoda.
    AnetaJ ostatnio opublikował…Co zrobić aby zwiększyć sprzedaż produktów? Pięć trików.My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge