Czy "Skeret" można odnaleźć w książce? Czy "Skeret" można odnaleźć w książce? my-motivator.pl
Czy „Skeret” można odnaleźć w książce?
Czerwiec 24, 2013


the-secret-796660

Książka która wzbudza wiele mieszanych emocji. Z jednej strony – silnie motywująca do działania, z drugiej strony przedstawia herezje. Jaki naprawdę jest sekret i kim jest jego autorka?

Rhonda Byrne

Urodziła się w 1951 roku i jest australijską pisarką i producentką filmową. Można nazwać ją również filozofką – to właśnie na bazie filozofii i psychologii powstał Sekret.

Poza książką o której dziś mówię, autorka napisała również dwie inne książki o podobnej tematyce:

  • The Power oraz
  • The Magic.

W obu porusza podobną tematykę, starając się przybliżyć zasady działania prawa przyciągania. Pozostałe książki Rhondy Byrne nie zostały przetłumaczone na język polski, więc przeczytać możecie je tylko w oryginale.

Prawo przyciągania

Cała książka jest w zasadzie poradnikiem jak zastosować w życiu „prawo przyciągania”. Warto więc nakreślić czym owo prawo jest w rzeczywistości.

Prawo przyciągania mówi nam, że możemy posiadać wszystko. Brzmi to dość nieskomplikowanie. Budzi jednak również inne emocje. Mieć wszystko – to niemożliwie. Autorka stara się jednak dowieść, że ma w tej kwestii 100% racji. Prawo przyciągania jej zdaniem towarzyszy nam każdego dnia. Jeśli nic nie dzieje się przypadkowo coś musiało posiadać mocą sprawczą. Zawsze o czymś myślimy, staramy się do czegoś dążyć (świadomie lub nieświadomie). Efektem tych myśli i dążeń są więc spotykające nas rezultaty.

Aby uzasadnić prawo przyciągania podano wiele przykładów z życia codziennego – jedne bardziej, drugie mniej trafione. Niemniej – coś w nich jest.

OLE-9788375340884

Sekret

Książka nie jest nowelą czy opowiadaniem. Jest to w zasadzie wywiad. Wywiad w którym nie zadaje się pytań. Kolejne osoby opisują w kilku zdaniach swój punkt widzenia, swoje odczucia związane z prawem przyciągania.

Warto zauważyć, że nie są to osoby przypadkowe. W większości to profesorowie lub osoby którym sukcesu w życiu osobistym można by pozazdrościć. Mówią one o swoich przeżyciach związanych z sekretem bardzo realistycznie i żywiołowo, zachęcając nas do podjęcia trudu działania.

Czy warto?

Myślę, że w „Sekret” warto wierzyć. Warto działać zgodnie z zasadami opisanymi w tym podręczniku, ponieważ jakkolwiek nazwiemy „siłę przyciągania” (może to być np. DynaPsych z książki Joe Karbo „Jak zrobić pieniądze będąc leniwym”) wiara jest przecież niezbędnym elementem w drodze do osiągnięcia sukcesu zawodowego i osobistego.

Źródło grafiki tytułowej: www.i2.pinger.pl
Źródło grafiki z tekstu: www.libroteka.pl
Kubiak Krzysztof


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge