Nauka kolejnych języków - "dlaczego warto" - my-motivator.pl Nauka kolejnych języków - "dlaczego warto" - my-motivator.pl my-motivator.pl
Nauka kolejnych języków aby porozmawiać:)
Nauka kolejnych języków – „dlaczego warto”
Wrzesień 4, 2013


Z nauką języka obcego jest jak z uprawianiem sportu. Trudno zacząć, jeszcze trudniej skończyć. Dziś krótka historia mojego życia, kolejny raz motywująca was do zaangażowania się w naukę języka obcego. Naprawdę warto! Ta edukacja może być przyjemnością ;-)

Dlaczego uczę się kolejnego języka

Może to niezbyt sensowne, ale aktualnie uczę się dwóch języków poza wspominanym już na blogu angielskim. Są to kolejno hiszpański i niemiecki. Taki też mają priorytet:)

Hiszpański zainteresował mnie wiele lat temu. Wspaniałe kluby piłkarskie, niesamowity temperament, klimat, morze i ocean. Do tego góry! Wspaniały kraj, który mnie oczarował. Nie próbowałem jednak nigdy nawet pomyśleć o tym, że mogę się tego języka nauczyć.

Nauka kolejnych języków

Nauka kolejnych języków

Dlaczego tak było? Ponieważ nie wierzyłem w to, że mogę. Skoro przez wiele lat nie potrafiłem nauczyć angielskiego, nawet nie podejmowałem próby. Ależ to był błąd… Ajj…

Skoro jednak nauka angielskiego zaczęła przynosić pierwsze owoce, postanowiłem szybko spróbować również z hiszpańskim. Ta sama ścieżka, te same kroki. Powoli widać postępy itd. Nie będę się powtarzał. Dla zainteresowanych, cała ta kategoria, a niedługo, na nowym My-motivatorze który powstaje w każdej wolnej chwili – specjalne miejsce o nauce angielskiego ;-)

Nauka kolejnych języków jest łatwiejsza

Tutaj nie ma żadnych wątpliwości – nauka kolejnych języków jest łatwiejsza. Mówi się, że to dlatego, że ktoś ma talent językowy. Boże, chroń tego, który użyje tego sformowania w moim towarzystwie… Talent językowy, to po prostu chęci + praca + zaangażowanie + chęci x10. Zapamiętaj to równianie:

C+P+Z+10xC= T

Jest to wzór na dowolny talent.

Dlaczego zatem istnieją osoby, które znają 4 języki i takie, które „nie mogą” nauczyć się żadnego? Prawdopodobnie dlatego, że kolejnych języków zdecydowanie łatwiej się nauczyć, jeśli znamy ścieżkę przynoszącą dobre rezultaty. W takiej sytuacji wystarczy po prostu poświęcić trochę czasu.

Gdy nauka staje się przyjemnością

Istnieje jeszcze taka sytuacja, w której nauka staje się przyjemnością, poznawanie nowych słówek niekończącą się przygodą, a wkuwanie ciekawych zbitek i przysłów niekończącą się podróżą. Paradoksalnie – nie trudno do tego stanu dotrzeć. Trochę zaangażowania i…

Języki wschodnie - chiński, japoński, koreański

Języki wschodnie – chiński, japoński, koreański

Mam kilka pomysłów na przyszłość. Wiele zależy od tego, gdzie będę pracował i ile czasu wolnego uda mi się znaleźć. Chciałbym nauczyć się języka azjatyckiego – Chiński, Koreański lub Japoński to kolejne pozycje na mojej liście „godnych uwagi”. Zawiera ona jednak również pozycje europejskie – francuski, rosyjski no i ten nieszczęsny niemiecki. Mam nadzieję, że przełamię tą niemoc w najbliższym czasie, niestety musiał bym się do tej nauki bardziej zaangażować, a na to nie mam już minuty czasu… No chyba, że pójdę spać jeszcze później… Tylko jak w takiej sytuacji uda mi się wstać? ;)

Kubiak Krzysztof


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge