Evernote - zanotuj wszystko Evernote - zanotuj wszystko my-motivator.pl
Evernote – zanotuj wszystko
Lipiec 5, 2013


evernote

Sporządzanie notatek w podręcznych kalendarzach i notesach popularne jest od wielu lat. Dziś na pomoc przychodzi nam technologia.Nie musimy już nosić ze sobą grubej książeczki z notatkami, ponieważ przeróżne programy pozwalają nam korzystać z naszych zapisków wszędzie tam, gdzie mamy ze sobą osobisty komputer lub telefon. Ten wpis poświęcę aplikacji Evernote. W kolejnych tygodniach opiszę programy alternatywne które mimo mniejszej funkcjonalności, mogą być dla was wystarczające.

Możliwości słonika

Aplikacja powstała w 2008 roku. Idealnie wpisała się w niszę na rynku jaka powstała pomiędzy systemami kalendarzy (jak opisywany ostatnio Google Kalendarz), a plikami tekstowymi (.doc, .txt). Dziś Evernote dostępne jest na wszystkie bardziej popularne systemy operacyjne, zarówno komputerowe jak i smartphone (Windows, MacOS, Andorid, iOS).

unnamed2

Do podstawowych funkcjonalności Evernote można zaliczyć:

  • Tworzenia notatek
  • Tworzenia notesów
  • Robienie zdjęć
  • Tworzenie listy zadań
  • Nagrywanie przypomnień audio

evernote 1

Poza tym, aplikacja oferuje bogate funkcje umożliwiające szybką synchronizację oraz dzielenie się stworzonymi notatkami. Bardzo interesująca jest również wyszukiwarka, która uwzględnia w swoich wynikach teksty pochodzące z wykonywanych zdjęć.

W przypadku smartphonów Evernote stworzył dodatkową aplkę, która pozwala na tworzenie dodatkowych widgetów.

evernote 2

Jak mogliście zauważyć na powyższych zdjęciach, Evernote wygląda bardzo estetycznie i działa co najmniej poprawnie. Jeśli chcesz zobaczyć jak aplikację w akcji – obejrzyj krótkie wideo ze sklepu Google Play:

Podsumowanie

System Evernote jest bardzo rozbudowany. Czasami można mieć wrażenie, że wręcz skomplikowany. Nie chciał bym powiedzieć, że Evernote jest przeładowane opcjami. Podczas używania aplikacji doszedłem jednak do wniosku, że nie potrafię wykorzystać jej w 100%. Z tego powodu zrezygnowałem z Evernote na rzecz innej aplikacji. (Zamierzam ją opisać w przyszłym tygodniu).

Jeśli jednak uważasz, że potrzebujesz prawdziwego „kombajnu” notatkowego, w którym zrobisz praktycznie wszystko – nie zastanawiaj się. Musisz pobrać Evernote. Moja ocena dla tego systemu notatkowego: 4/5.

GooglePlayAppStore

Źródło grafik: https://play.google.com/
Kubiak Krzysztof


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge