Google Keep konkurencją dla Evernote? - my-motivator.pl Google Keep konkurencją dla Evernote? - my-motivator.pl my-motivator.pl
Google Keep konkurencją dla Evernote?
Lipiec 18, 2013


Google-Keep

W pierwszych dniach lipca opisywałem aplikację Evernote. Z pewnością pamiętacie, że obiecałem zaproponować wam dla niej alternatywę, z której na co dzień korzystam. Chciałbym zatem skoncentrować się dziś na Google Keep.

Zwiewnie i lekko – pierwszy rzut oka na Google Keep

Zwiewnie i lekko – tak w dwóch słowach można opisać Google Keep. Do dyspozycji poza standardową aplikacją dostajemy również widget. Prezentuje się on bardzo estetycznie. Jest w 100% skalowany, co pozwala dopasować go do naszych potrzeb. Wszystkie notatki możemy wyróżnić kolorem. Łatwo zatem  zorientować się w ich priorytetach.

google_keep_1

Podczas dodawania nowej notatki (np. z poziomu widgetu) poza wyborem koloru (mamy ich do dyspozycji równo 8)  możemy dołączyć również zdjęcie wykonane naszym aparatem. Skrót do funkcji aparatu umieszczono w górnym panelu – jest on zatem bardzo łatwo dostępny.

google_keep_2

Dodatkowych funkcjonalności nie ma już jednak wiele. Pozostała jeszcze opcja notatek głosowych, z której osobiście nie korzystam – być może Wy zrobicie z niej lepszy użytek.

Google Keep i tablety

Jak na Google przystało – nie zapomniano o tabletach. Aplikacja wygląda jednak niemal identycznie. Większy ekran pozwala nam na wyświetlenie większej liczby notatek. Responsywność jest z całą pewnością zaletą Google Keep.

google_keep_3

Google Keep – przeglądarki i Chromebooki

Google Keep to już prawdziwy ekosystem. Pełna synchronizacja pomiędzy aplikacją Android i wersją web pozwala na wygodne korzystanie z systemu notatek w każdym momencie. Wersja www jest podobnie jak pozostałe w 100% skalowalna. Ilość notatek które zobaczysz jednocześnie na ekranie zależy tylko i wyłącznie od rozdzielczości twojego monitora.

Niestety dostęp do serwisu nie jest wcale prosty. Nie znajdziemy linku do niego w górnym pasku Google. Wszystko synchronizuje się przy pomocy Dysku Google, zatem to właśnie w tym miejscu musicie szukać Google Keep na waszych kontach. Szkoda, że zapomniano o tak istotnej sprawie projektując pasek Google.

Z pewnością zauważyliście, że w wersji web brakuje w pełni kolorowych karteczek. Zastąpiono je paskiem znajdującym się w górnej części notatki. Moim zdaniem to rozwiązanie wygląda zdecydowanie lepiej. Obraz jest dzięki temu zdecydowanie bardziej przejrzysty. Jest to jednak pewna nieścisłość.

google_keep_4

Jeśli chcesz zobaczyć jak działa Google Keep – obejrzyj krótką prezentację z serwisu YouTube przygotowaną przez programistów Google.

Podsumowanie

Google Keep to bardzo ciekawy system notatek. Niestety jest on traktowany przez Google trochę po macoszemu. Wersja web została umieszczona w trudnym do zlokalizowania miejscu, szczególnie jeśli nie wiemy o jej istnieniu. To naprawdę duży minus. Na plus zapisać można bezproblemową synchronizację i lekkość tego systemu. Finalna ocena? 4/5. Zatem mimo iż cenię Google Keep bardziej niż Evernote nie mogę wystawić mu lepszej oceny.

GooglePlay

Źródło grafiki tytułowej: http://topnews.net.nz
Pozostałe grafiki pochodzą ze sklepu Google Play
Kubiak Krzysztof


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge