Jacek Walkiewicz na żywo - my-motivator.pl Jacek Walkiewicz na żywo - my-motivator.pl my-motivator.pl
Jacek Walkiewicz
Jacek Walkiewicz na żywo
Październik 24, 2013


Przed udziałem w Kongresie Kadry pisałem, że będę miał okazję zobaczyć na żywo wykład Pana Jacka Walkiewicza. Wówczas rozgorączkowany spodziewałem się interesującej prelekcji. Dziś już wiem, że słowo interesująca nie oddaje w pełni tego, w czym brałem udział.

Posiadać tę moc

Wielu mentorów, trenerów czy coachów fajnie opowiada o motywacji, inspiracji. Niestety ich główną wada  jest sztuczność tych wypowiedzi i wyczuwalny brak wiary we własne słowa. Może inaczej. Nie neguję ich wiary w to o czym mówią. Problem leży raczej w tym, że są słabo przekonywujący i ciężko im w to wszystko tak w 100% uwierzyć.

Moją intencją nie jest tutaj „słodzenie” Panu Walkiewiczowi. Nie mam w tym przecież żadnego interesu. Nie mogę jednak nie napisać tutaj, że wykład w którym brałem udział miał znamiona spektaklu. Kabaret i genialna organizacja. Wyobrażacie sobie interesujący godzinny wykład, który opiera się na 3 slajdach prezentacji PowerPoint, w którym pierwszy to tytuł wykładu i nazwisko prezentującego?

Inspiracja w 100%

Jeśli nie potraficie sobie tego wyobrazić, musicie dostać się na jeden z wykładów Pana Jacka. To tutaj zauważacie jak inspiracja z mowy przechodzi na Was samych. To tutaj spostrzeżecie aspekty, które są dla Was obce jeszcze kilka chwil prędzej. Poznajecie losy osoby, która przeżyła już naprawdę wiele, a teraz realnie i logicznie spogląda w dół,  na piramidę swojego życia i faktycznie wie o czym mówi.

Nie potrafiłbym dziś wygłosić wykładu który w 10% byłby porównywalny z obejrzaną prelekcją. Zawsze wydawało mi się, iż jestem mówcą naprawdę dobrym. Dziś wiem, od kogo powinienem się uczyć.

Jacek Walkiewicz na Kongresie Kadry

Na Kongresie Kadry Jacek Walkiewicz wygłosił prelekcję na temat: „Pełna MOC inspiracji w rozwoju osobistym i zawodowym”. Jeśli uważacie, że już to widzieliście na YouTube – nic bardziej mylnego. Oczywiście pojawiają się tutaj tematy, które były już kiedyś poruszane, natomiast ujęte są w zupełnie inny sposób, przedstawiane w innym świetle.

Nie zapomnę z pewnością części o pociągach, które podjeżdżają tylko raz (oraz o tych, które podjeżdżają regularnie) gdzie cała sala wybuchnęła śmiechem. Interesujące były również wspomniane losy syna, podróży do Indii czy historii o spotkanym przypadkowo nielubianym koledze i jego wpływie na dalsze życie Pana Jacka Walkiewicza. Ogromnym wpływie, co warto tutaj podkreślic.

Generalnie – tego nie da się opowiedzieć, to trzeba zobaczyć ;-)

P.S. Na stronie Kongresu Kadry pojawił się wywiad z Panem Jackiem, zachęcam do obejrzenia.

Kubiak Krzysztof


Jedna odpowiedź do “Jacek Walkiewicz na żywo”

  1. Tomek Biskup napisał(a):

    Ja mam tak, że kiedy prowadzący szkolenie stara się zbyt mocno przekonać uczestników do swojego spojrzenia (mówię to apropos wiary w swoje słowa), to ja mu przestaję ufać. Uważam, że mentorzy, couche, guru, trenerzy powinni zostawiać odbiorcom większe pole do zdecydowania, czy wierzą w konkretną metodę lub teorię.
    Tomek Biskup ostatnio opublikował…Siedem kreatywnych sposobów na uniknięcie puszkowych grzechotnikówMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge