Jak to ludzie "nie mogą"... - my-motivator.pl Jak to ludzie "nie mogą"... - my-motivator.pl my-motivator.pl
Równość i parytety
Jak to ludzie „nie mogą”…
Grudzień 23, 2013


Ostatnio dość dawno nie pisałem na blogu, głownie ze względu na nadmiar obowiązków… Dzisiaj jednak tuż przed świętami musiałem się przełamać, ponieważ sytuacja mnie szczególnie podirytowała… Zatem od początku i po kolei z próbą powstrzymania dodatkowych emocji ;-)

Co daje nam Unia

U nas można być albo Eurooptymistą albo Eurosceptykiem. Wyboru nie mamy:) Kiedy okaże się, że jesteśmy w tym jednym obozie, mocno naubliżają nam nasi oponenci. Ciężko w takim społeczeństwie być po prostu obiektywnym…

Nie o Unii Europejskiej chciałem jednak napisać, a o zasadach i o ludziach. Zatem najpierw o zasadzie ;-)

Mamy parytety

No właśnie. Feministki i inne tego typu pokrzywdzone części naszego społeczeństwa bardzo mocno starają się walczyć o swoje prawa, w celu… No właśnie, jakim celu? Prawdopodobnie podniesienia swojej pozycji w nieuczciwy sposób. Zatem gdy brakuje argumentów głośno robi się o parytetach…

Nie wszyscy pewnie o tym słyszeli, ale Unia Europejska swój parytet już dawno wprowadziła. Nie wgłębiając się w szczegóły, równość tutaj to brak równości.

Ale jak to?

A no tak to:) W Projektach Unijnych po wprowadzeniu parytetów płci należy rekrutować więcej kobiet ;-) Uzasadniono to oczywiście utrudnionym dostępem do pracy, edukacji oraz kłopotami z jakimi statystyczna kobieta spotyka się w okresie macierzyństwa. Unia po prostu już o wszystkim pomyślała…

Co jest nie tak z tymi ludźmi?

No i skoro miało być o ludziach, to dochodzimy tutaj do sedna sprawy. Przybliżmy sobie edukacyjny projekt Unijny.

Założenia były proste – 6 miesięcy darmowej nauki języka na wybranym przez siebie poziomie totalnie za darmo. Francuski, Hiszpański, Włoski,  Rosyjski, Niemiecki i Angielski. Jest to już jego druga edycja. Pierwsza zakończyła się sukcesem i praktycznie wszyscy kursanci byli nim zachwyceni. Projekt skierowany jest do pracowników i wszystko wydaje się wspaniałe. No przecież na tak szeroki wachlarz propozycji chętni muszą się znaleźć!

Niestety po pewnym czasie okazuje się, że zainteresowanie językami Francuskim, Włoskim i Rosyjskim jest nikłe, a właściwie to go nie ma… No ok, pomyślałby niejeden i przeszedł dalej, gdyby nie fakt, że pozostałe języki także nie są oblegane.

W Poznaniu nie ma zatem 250 osób (maksymalnie w projekcie udział może brać zdecydowanie więcej osób) które chcą się uczyć języków totalnie za darmo?

Oczywiście, że są. Jest tych osób zdecydowanie więcej. Mają jednak pewien problem… Są mężczyznami… A kobiety, którym Unia przygotowała szeroką autostradę po prostu nie są takimi kursami zainteresowane. Gdzie tu rozsądek, gdzie tu logika… Tu nie ma logiki. Tutaj są parytety!

Kubiak Krzysztof


Jedna odpowiedź do “Jak to ludzie „nie mogą”…”

  1. Gorzka napisał(a):

    Unia jest jakby nie patrzeć ogromnym motorem napędowym polskiej gospodarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge