Jak nauczyłem się języka angielskiego. English grammar in use Jak nauczyłem się języka angielskiego. English grammar in use my-motivator.pl
English Grammar in Use - okładka
Jak nauczyłem się języka angielskiego. English grammar in use
Sierpień 5, 2013


Słuchając podcastów zauważamy słowa których nauczymy się podczas współpracy z SuperMemo. Zaobserwowaliśmy już pewne zasady którymi rządzi się język angielski. Brakuje nam jednak usystematyzowania tych wszystkich informacji. Właśnie dlatego dobrze zakupić prezentowany tutaj podręcznik  – English Gramar in Use autorstwa Raymonda Murphy.

English grammar in use - okładka

http://ecsmedia.pl/c/english-grammar-in-use-cd-b-iext7999042.jpg

English Grammar in Use – treść kursu

Książka prezentuje w zasadzie zarys całej angielskiej gramatyki. Napisana jest w tym języku, co powoduje, że uczycie się czytać w oryginale – z początku może być trudno, natomiast autorzy o tym pomyśleli. Pierwsze przykłady są zatem bardzo łatwe (jeśli chodzi o słownictwo).

Zaczniecie zatem od czasów teraźniejszych. Następnie przejdziecie przez czasy przeszłe i formy wyrażania przyszłości. W tym momencie, gdy podstawy są już dobrze znane można zabrać się za bardziej szczegółowe elementy języka angielskiego.

Na kolejnych stronach odkrywane są zatem tajniki używania czasowników modalnych, form grzecznościowych, mowy zależnej itd.

Cały kurs to aż 145 tematycznych rozdziałów(!) zatem nie będę ich wszystkich tutaj przytaczał. Na 300 stronach kursu znajdziecie 150 stron instrukcji i tyleż samo stron zadaniowych. Wszystko stworzono z myślą o samodzielnych kursantach, zatem zawsze po lewej stronie widzicie teorie i przykłady – po prawej zadania.

Odpowiedzi do wszystkich poleceń znajdują się na końcu podręcznika, zatem nie zostaniecie pozostawieni sami sobie ;-)

Poza tym, do książki dołączona zostaje również płyta CD. Na niej znajdziecie dodatkowe zadania, co czyni z  kursu naprawdę kompletny i obszerny materiał.

English Grammar in Use – podsumowanie

Książka nie należy do najtańszych. Na jej zakup przeznaczyć będziecie musieli ok 70 złotych. Jest ona jednak dostępna w większości polskich księgarni, a promocje które czasami uda się znaleźć zachęcają do zakupu (osobiście „upolowałem” ją za niecałe 40zł). Zwróćcie uwagę czy książka którą kupujecie to wydanie 3 – jest ono poprawione i rozszerzone.

W zamian otrzymacie jednak naprawdę wartościowy materiał do nauki gramatyki. Nie jest to jedna z tych książek, z których korzystaliście w szkole. Nikt nie zanudza was nudnymi czytankami i bezsensownymi zadaniami. Wszystko opiera się na jednej zasadzie – prosto i jasno.

Seria

http://www.lamar.res.pl/img/pictures/497bf82e_0_1_big.jpg

Wydawnictwo Cambridge poza English Grammar in Use w swojej ofercie posiada jeszcze dwie inne książki, które z pewnością warto zauważyć na sklepowych półkach. Są to: Essential Grammar in Use (Raymunda Murphy) oraz Advanced Grammar in Use (Martina Hewingsa) Nie miałem jednak okazji trzymać ich w rękach, zatem nie mogę wyrażać tutaj swojej opinii. Zakładam jednak, że są to pozycje nie m niej ciekawe.

Kubiak Krzysztof


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge