Jak zrobić pieniądze będąc leniwym - Joe Karbo Jak zrobić pieniądze będąc leniwym - Joe Karbo my-motivator.pl
Jak zrobić pieniądze będąc leniwym – Joe Karbo
Czerwiec 10, 2013


10243071_1_644x461_jak-zrobic-pieniadze-bedac-leniwym-joe-karbo-bydgoszcz

Dziś chciałbym wam zaprezentować książkę o szczególnym tytule. „Jak zrobić pieniądze będąc leniwym” to dziś trudno dostępna, z racji swojego wieku,  książka zawierająca niezwykle istotne rady. Autor książki był wyznawcą zasady:

„Life is like a ten-speed bicycle. Most of us have gears we never use.”

„Życie jest jak dziesięcio-biegowy motocykl. Większość z nas ma biegi których nigdy nie użyje”

-Charles M. Schulz

której na każdym kroku próbował dowieść.

Historia jak z bajki

Polskie tłumaczenie już na pierwszej stronie prezentuje historię jak z bajki, którą pozwolę sobie zacytować:

Niedługo upłynie rok od czasu, gdy zacząłem praktykować DynaPsyc, a ja już jeżdżę zachodnim samochodem i prowadzę firmę, która rozwija się szybko, a ja choć nie poświęcam pracy więcej niż 30 godz. tygodniowo, nie muszę martwić się o gotówkę na bieżące wydatki ani na wakacje dla całej rodziny.

Spróbuj i ty. Nie musisz od razu wierzyć w DynaPsyc, tak jak początkowo nie wierzyłem ja, ani nawet sam Joe Karbo, ale spróbować musisz.

Co można zatem znaleźć w samej książce poza obietnicą sukcesu? Wróćmy jednak na chwilę do autora tej książki.

Joe Karbo – ekscentryczny bogacz

Joe Karbo zawsze był bardzo specyficznym człowiekiem. Książka o której dziś czytasz napisana została w 1973 roku kiedy Joe był już milionerem. Jak sam mówi – chciał podzielić się z innymi swoją wizją świata, pozytywnym myśleniem i drogą do osiągnięcia sukcesu. Jeśli interesuje was bardziej jego sylwetka – odsyłam do Google, na YouTube gdzie znajduje się krótki wywiad z lat 70 oraz na stronę infomarketingblog.com z interesującym artykułem na temat Joe Karbo (w języku angielskim).

Joe_Karbo

 Ograniczenie w myśli ogranicza w rzeczywistości

Cały poradnik o tym jak zarabiać pieniądze w rzeczywistości nastawiony jest na kurs „DynaPsyc”. Czym jest „DynaPsyc”? Jest to sztuka wizualizacji, perswazji wraz z kilkoma dodatkowymi elementami która ma nas doprowadzić do życia w dobrobycie poprzez zmianę naszego myślenia i nastawienia.

Autor w pierwszych rozdziałach skupia się na ograniczeniach, które podświadomie posiadamy (choć często nie zdajemy sobie z nich sprawy). Zgodnie z zaprezentowanym na początku cytatem Charles’a Schulza Karbo zwraca nam uwagę, że jeśli tych ograniczeń się nie wyzbędziemy, nasze życie będzie szare i zwyczajne. Warto zauważyć, że w publikacji zaprezentowano narzędzia, dzięki którym możemy w łatwiejszy sposób wejść na drogę opisywaną przez autora.

Ciekawe elementem są również rozdziały poświęcone regeneracji organizmu i odpoczynkowi. Kilka prostych technik naprawdę działa. Wystarczy trochę poćwiczyć aby osiągnąć bardzo fajne rezultaty.

Czy warto przeczytać?

Zdecydowanie – warto! Książka, co prawda, jest dość stara i niektóre przykłady wywołają pewnie uśmiech na twojej twarzy.

Jednego jednak jestem pewny – jest to bardzo dobry kurs przełamywania własnych słabości. Zapytasz – czy to działa? Spróbuj! Przecież nic nie tracisz!

P.S. Jak widzicie na widgecie książka jest już niedostępna w księgarniach. Zachęcam więc do przeszukania allegro i innych portali aukcyjnych.

Źródło grafiki tytułowej: www.tablica.pl
Źródło grafiki 1: www.infomarketingblog.com
Kubiak Krzysztof


Jedna odpowiedź do “Jak zrobić pieniądze będąc leniwym – Joe Karbo”

  1. […] podręczniku, ponieważ jakkolwiek nazwiemy „siłę przyciągania” (może to być np. DynaPsych z książki Joe Karbo „Jak zrobić pieniądze będąc leniwym”) wiara jest przecież niezbędnym elementem w drodze do osiągnięcia sukcesu zawodowego i […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge