Małe zmiany na dobry początek (krótki list) Małe zmiany na dobry początek (krótki list) my-motivator.pl
Małe zmiany na dobry początek (krótki list)
Czerwiec 14, 2013


przebudowa

Witajcie.

Na wstępie chciał bym opisać zmiany – później wytłumaczę ich powody, a na końcu przedstawię też perspektywy rozwoju mojej strony.

W dniu dzisiejszym graficznie zmieniło się niewiele – to zaledwie nowe nazwy tych samych kategorii. Niosą one za sobą jednak trochę więcej zmian. Po pierwsze – już po 3 tygodniach postanowiłem zrezygnować z narzuconego sobie schematu publikacji postów. Jeden post / 1 dzień. Oraz sztywnej ramy publikacji – „poniedziałek z literaturą”, „technologiczny wtorek” itd.

Czy to oznacza, że nowe notatki nie będą pojawiać się już regularnie każdego dnia?

Absolutnie nie. Tak jak pisałem pierwszego dnia – na blogu coś nowego i interesującego pojawi się każdego ranka. Jednak dzięki odrzuceniu tej sztywnej ramy wstawić będę  mogł więcej ciekawych informacji. Dodatkowo z czasem pojawią się też nowe kategorie które teraz nie będą już jednak tak istotne. Dzięki zmianom chcę uzyskać pozytywny efekt w następujących obszarach:

  • Ilości postów – proste przełożenie – więcej postów.
  • Zakresie blogu – większy zakres materiałów związany nie tylko z motywacją ale też samodoskonaleniem – tematy te są często ze sobą bardzo powiązane. Nie mogłem jednak ich zmieścić w narzuconym systemie publikacji ponieważ odbiegały często od nazw kategorii. Jedyny „wolny slot” – „Weekendowy motywator” to jednak za mało. Zresztą nazwa tej kategorii sugerowała coś lekkiego.
  • Generalnie – ma być ciekawiej dla większej grupy osób.

Pierwszy efekt zobaczycie już o dziś 15.00 kiedy to pojawi się pierwszy dodatkowy wpis.

Wspomniane kierunki rozwoju

We wstępie napomknąłem już o tym, że chciałbym aby blog dalej się zmieniał. Najważniejszym elementem każdej strony www jest jej interfejs. Ten aktualny jest moim zdaniem bardzo przejrzysty. Nad dostosowaniem „gotowego tematu” do potrzeb strony spędziłem przynajmniej kilkanaście godzin. Jest on jednak mało elastyczny pod wieloma względami  i dodatkowo nie wygląda tak jak bym tego oczekiwał – czyli nowocześnie.

Z tego powodu rozpocząłem już pracę nad własnym tematem stworzonym od zera. Ze względu na to iż programistom PHP, CSS i JS nie jestem, może mi to zabrać sporo czau. Nie poddaję się jednak – efekt prac pojawi się pod koniec lipca. Czy będzie to już ten autorski temat? Tego nie mogę obiecać. Mam wiele innych obowiązków, a przygotowanie tematu – choć jest bardzo interesującym i wzbogacającym wiedzę i umiejętności zajęciem nie może stanąć na pierwszym miejscu.

Pozdrawiam i zapraszam każdego dnia!

 Źródło grafiki: www.piast.cieszyn.pl
Kubiak Krzysztof


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge