Zawsze mieć swój cel - my-motivator.pl Zawsze mieć swój cel - my-motivator.pl my-motivator.pl
Darts - mieć swój cel
Zawsze mieć swój cel
Maj 29, 2014


Na drodze do szczęścia znajdujemy wiele krzyżówek. W życiu musimy jednak decydować, którą drogę wybrać, aby nie stać w rozkroku i osiągnąć swój cel.Dwa punkty są tutaj szalenie istotne: mieć swój cel i niezłomnie go realizować.

Gra w darta

Pewnie każdy z was choć raz w swoim życiu spotkał się  z tą grą. Jej zasady są niemal dla wszystkich oczywiste i najrozsądniejszym miejscem w które próbuje trafić laik jest oko byka. Ta gra uczy jednak pokory i pokazuje, że nie wszystko na świecie jest takie oczywiste i zawsze warto się chwilę zastanowić. O ile za bycze oko możemy zdobyć 20 punktów, to na planszy znajdziemy jeszcze jedno lepiej punktowane miejsce. Gdzie?

Na wewnętrznym pierścieniu znajdują się liczby mnożne przez 3. 3×20 da nam aż 60 punktów i to właśnie to miejsce powinno być naszym prawdziwym celem. Dlaczego jednak często nim nie jest?

Nie znając zasad gry, często popadamy we własne błędne przekonania. Budują one dla nas obraz bezpieczny i realny w który sami staramy się wierzyć. Wiara taka jest niestety bardzo niebezpieczna i nie prowadzi nas do niczego więcej, jak do nieuniknionych problemów. Warto więc poświęcić chwilę, aby wiedzieć w co tak właściwie gramy.

Krótko podsumowując – dart uczy nas poznawania zasad i wyznaczania celów. Cel nie musi być jasny dla wszystkich. Niech inni śmieją się z nas, że celujemy w ta 20, skoro środek jest taki fajny. Jeśli mamy przekonanie, że nasza droga jest najlepsza – nie możemy z niej ustąpić. Mimo iż tak naprawdę, nie gramy w darta. Gramy w życie.

Gramy w życie

W  odróżnieniu od darta ta gra ma wiele zasad. Nikomu nie udało się poznać jeszcze ich wszystkich (i pewnie nikomu się to nigdy nie uda). W tej grze wygrywa jednak znów ten najlepszy. Ten najsprytniejszy, który potrafi odpowiednio podzielić swój czas. Znaleźć chwilę na naukę, na poszukiwanie, na rozwój, na życie i na zabawę. Ten, który wie, że po realizacji celu spotka go zasłużona nagroda.

Wiele osób zapomina o tym, że życie to nie tylko pasmo sukcesów. Że musimy odpowiednio dużo poświęcić na sianie i podlewanie, aby w przyszłości cieszyć się zbiorami. Warto uczyć się od najlepszych. Podobno Albert Einstein powiedział kiedyś „Gdybym miał godzinę na uratowanie świata, poświęciłby pięćdziesiąt pięć minut na zdefiniowanie problemu i tylko 5 minut na znalezienie rozwiązania.”.

Tak więc w naszej grze nie chodzi o to, aby szybko coś osiągnąć. W naszej grze chodzi o to, aby konsekwentnie dążyć do celu który sobie obraliśmy. Przecież to takie proste…

 

Kubiak Krzysztof


9 odpowiedzi na “Zawsze mieć swój cel”

 1. Dominik napisał(a):

  Cele i marzenia to to do czego warto się starać, upadać, popełniać błędy, nagradzać i karać.

  Nie znam tej gry, ale może kiedyś zagram.
  Pozdri
  Dominik ostatnio opublikował…Jak pokonać lenistwoMy Profile

 2. Paweł Kowalski napisał(a):

  nie wystarczy obrać swój cel ale najważniejsze jest dążyć do niego

 3. Michał napisał(a):

  Dokładnie, własny cel powinniśmy prezentować jasno i czytelnie i co najważniejsze to powinniśmy dążyć do tego celu.
  Michał ostatnio opublikował…Renta chorobowa – ile wynosi, komu należy się renta chorobowaMy Profile

 4. karolek napisał(a):

  Dzięki za artykuł Krzysztofie ;)
  karolek ostatnio opublikował…Deska snowboardowa z gwarancjąMy Profile

 5. Beata napisał(a):

  Trzeba twardo dążyć do celu.
  Beata ostatnio opublikował…Dobre rozstanieMy Profile

 6. Tomasz napisał(a):

  Tatiana zawsze tak było i jestem przekonany, że zawsze odpowiednia droga może być droga do sukcesu.
  Tomasz ostatnio opublikował…Bestseller – Darmowy Kurs Pozycjonowania StronMy Profile

 7. Tatiana napisał(a):

  Rozwiązanie niekiedy jest prostsze niż się wydaje. Dobre postawienie problemu i ścieżka do celu zaprowadzić nas dalej niż wielogodzinna praca i ogromny wysiłek :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge