Motywacja na wesoło – czyli śmiech, zdrowie i pieniądze! Motywacja na wesoło – czyli śmiech, zdrowie i pieniądze! my-motivator.pl
Motywacja na wesoło – czyli śmiech, zdrowie i pieniądze!
Czerwiec 5, 2013


big-smile-for-money

Śmiech to zdrowie – stare polskie porzekadło które… w świetle najnowszych badań naukowych okazuje się prawdą!

Jak to działa? Pomysłów jest wiele. Postaram się część z nich pokrótce omówić.

Śmiech + powietrze = dotlenienie

Tak. To koronny argument wszystkich badań prowadzonych nad śmiechem. Nasza reakcja na zabawne sytuacje doprowadza do prawdziwej rewolucji nasze mięśnie! Przepona pozwala nabrać nawet trzykrotnie więcej powietrza, a co za tym idzie – tlenu. Dodatkowo, podczas procesu „śmiania się” oddech jest szybszy co również korzystnie wpływa na ilość tlenu docierającą do pojedynczych komórek naszego organizmu.

Śmiech + serce = trening

Opisany powyżej mechanizm to nie wszystko. Właśnie podczas procesu „śmiania się” serce znacząco przyspiesza. Powoduje to szybszy przepływ krwi, a co za tym idzie rozprowadzenie dodatkowej dawki tlenu do wszystkich tkanek w naszym organizmie. O ile wydaje się to dziwne, amerykańscy naukowcy starają się udowodnić, że śmiechem można zastąpić regularną aktywność fizyczną (np. bieg lub jazdę na rowerze)! Podobno ilość mięśni biorąca udział w całym procesie „chichotania” w prostej linii prowadzi właśnie do tego wniosku!

take-a-smile

Śmiech + mięśnie = masaż

Warto podkreślić, że analizując śmiech można dojść także do dalej idących i bardziej zawiłych wniosków. Na przykład możemy dowiedzieć tezy, że śmiech powoduje masaż twarzy. Nasze mięśnie twarzy, policzków i szyi napisania się w specyficzny sposób. Nie osiągamy tego stanu w żadnej innej czynności życiowej (jak na przykład rozmowa). To „nienaturalne” napięcie mięśni przyczynia się do zachowania skóry w lepszej kondycji i poprawia jej elastyczność. A więc po co wam, drogie Panie, przereklamowane kremy i maseczki?

Śmiech + zdrowie = pieniądze

Przejdźmy więc do głównej tezy stawianie na wstępie tego artykułu. Dlaczego zdecydowałem się połączyć śmiech ze zdrowiem – już wiecie. Dlaczego jednak ich sumę utożsamiłem z pieniędzmi?

Po pierwsze – uśmiechem na twarzy pokonasz wiele nieprzyjemności. Twój uśmiech jest więc jak klucz. Warto z niego korzystać, choć wiem, że czasami jest bardzo ciężko. Sztuczny uśmiech w niczym nam nie pomoże. Widzieliście pewnie stewardesy i stewardów w liniach lotniczych. Wyglądają komicznie z przyklejonym i nienaturalnym uśmiechem. Dlatego powinieneś popracować nad sobą czytelniku aby twój uśmiech był szczery i szeroki. To nim możesz zjednać sobie nie jedną osobę.

Po drugie – może sam to zauważyłeś – ludzie sukcesu są zwykle zadowoleni, uśmiechnięci i śmieją się w wielu życiowych sytuacjach. I tutaj mam dla Ciebie niespodziankę. Uśmiech nie jest efektem ich sukcesu! To sukces jest efektem ich uśmiechu! Jak pisał Dr. Bezik w swoim artykule „Do People with Great Smiles Make More Money?” (Czy uśmiechnięci ludzie zarabiają więcej pieniędzy?):

In pretty much every case, nice looking teeth are the essential ingredient for a great smile. And, unfortunately, most people form opinions of others based on their appearance and smiles.

dont-forget-to-smile

Zapytacie więc jak oni to robią? Oto kilka punktów w wolnym tłumaczeniu pochodzących ze wspomnianego artykułu:

  1. Klienci doceniają profesjonalistów, a uśmiechnięta osoba za takiego uchodzi. Ma ona większy wpływ na potencjalnego klienta.
  2. Duży uśmiech, siła i zdrowe zęby są uważane przez ludzi za oznakę inteligencji, większych zdolności  i produktywności. Co więcej, są też oznaką uczciwości, otwartości, sukcesu, wiary i osiągania celów!
  3. Uśmiechnięci ludzie mają lepszej jakości kontakty zarówno biznesowe jak i prywatne.
  4. Uśmiechnięta osoba wygląda po prostu bardziej atrakcyjnie.
  5. Uśmiech jest oznaką wiary w siebie. Jeśli Ty wierzysz w siebie i ja mogę Tobie ufać. Wzbudzasz w ten sposób poczucie zaufania, a to właśnie osoby obdarzone zaufaniem zwykle otrzymują awansy.
  6. Uśmiechająca się często osoba jest uznawana za bardziej kreatywną!
  7. Uśmiech pozwala usunąć stresogenne substancje chemiczne z naszego organizmu. W tym wypadku twój uśmiech pozwala Ci być bardziej zrelaksowanym i odpornym na życiowe trudy.
  8. Mocny uśmiech to dobre pierwsze wrażenie. Chyba nie muszę Ci mówić jak jest ono ważne w dzisiejszych czasach?

Tak więc od dzisiaj, mój drogi czytelniku zaczynasz uśmiechać się 2 razy częściej. Przeczytaj za kilka tygodni artykuł ponownie i pomnóż czas swojego uśmiechu znów dwukrotnie. W ten sposób osiągniesz naprawdę przyzwoity wynik. ;-)

 

Źródło grafiki tytułowej: http://www.saykimchirecruiting.com
Źródło grafiki z tekstu 1: http://pernix.at/
Źródło grafiki z tekstu 2: http://www.mrwallpaper.com
Źródła: http://www.livestrong.com, http://www.dentistinfairfaxva.com, http://www.we-dwoje.pl, http://www.polskieradio.pl.
Kubiak Krzysztof


2 odpowiedzi na “Motywacja na wesoło – czyli śmiech, zdrowie i pieniądze!”

  1. […] tym już na my-motivator.pl pisałem (tutaj). Pisali lub mówili o tym również inni (trzy cytaty prezentuję […]

  2. […] niedawno pisałem o śmiechu i sile jaką za sobą niesie (link). Dziś chciałbym wam zaproponować wideo z tak zwanym: Laughter Chain (łańcuszek śmiechu). […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge