Motywacja siłą do życia - my-motivator.pl Motywacja siłą do życia - my-motivator.pl my-motivator.pl
Kierunek - motywacja
Motywacja siłą życia
Sierpień 2, 2013


Czuliście kiedyś, że wasze życie nie ma sensu, że nie wiesz tak właściwie po co wstajecie każdego dnia? Jeśli tak – znam na to lekarstwo. Jest nim właśnie motywacja.

Choć brzmi to banalnie, chce w tym wpisie udowodnić Ci, że motywacja ma właśnie takie specjalne możliwości, które możesz wykorzystać. Musisz tylko poznać zasady którymi się ona kieruje. Co zatem należy zrobić, aby skorzystać z tej specjalnej „motywacyjnej pigułki”? Oto kilka kroków, którymi możesz odmienić swoje życie.

Znajdź bazę

Z pewnością w Twoim życiu znajdziesz coś, co Cię interesowało już od małego dziecka. Coś, na myśl o czym stawałeś się dziwnie pobudzony. Coś, co rozbudzało twoje marzenia.

Zwykle tym „czymś”  była rzecz błaha, do której dziś jako dorosły nie chcesz się przyznać, a być może zapomniałeś już o tej pasji. Przecież jesteś poważn(y/a).

Dziecko szczęścia

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0c/Felicidade_A_very_happy_boy_2.jpg

Warto jednak wrócić do tych chwil. Poświęć teraz troszkę czasu i pomyśl o sobie, jako o małym dziecku. Być może powinieneś udać się do swoich rodziców i zadać im to pytanie – co robiłeś kiedy miałeś rok/dwa lata.

Dlaczego pytam właśnie o ten okres? Wtedy byłeś naprawdę wolny. Twojego poczucia szczęścia nie krępował wszechobecny marketing, a Ty nie walczyłeś z przeciwnościami. Po prostu żyłeś i byłeś radosnym dzieckiem.

Kiedy zatem już ustalisz tą czynność – przestań się śmiać – zacznij myśleć, dlaczego sprawiało Ci to przyjemność. Musiałeś mieć ku temu dobry powód. Czynnością tą mogło być bieganie z mikrofonem, udawanie karateki czy boksera? Dziecięce pomysły można by mnożyć w nieskończoność.

Zaplanuj drogę do osiągnięcia tego celu

Szok? Być może ;-) „To ja poważny człowiek mam teraz zacząć ćwiczyć karate?”

A dlaczego by nie? Co ]w tym złego? Wchodzisz na Google.com i wyszukujesz kursów karate które mógłbyś rozpocząć w domowym zaciszu. Jeśli masz w sobie tyle odwagi – szukaj treningów dla dorosłych. Kto szuka – ten znajdzie.

Motywacja siłą życia

Teraz przychodzi czas na wspominaną we wstępie motywację. Będzie ona niezbędna, ponieważ przeciwności spotkasz na swojej drodze mnóstwo.

Być może twoja żona będzie się z Ciebie śmiała i wyszydzała twoje nowe-stare hobby? Być może twoje dzieci będą się na Ciebie dziwnie patrzyć. Ty jednak możesz coś zmienić i to się w tym momencie musi liczyć. Stocz walkę ze swoją słabością. Pamiętaj – silna motywacja Ci pomoże.

Karate Kids

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c3/JJS_Karate_Kids_on_Training_-_crop.jpg

Ustal kilka celów które chcesz osiągnąć. Nie muszą to być potrójne salta z piorunującym kopnięciem czy przełamywanie ścian jednym uderzeniem. Być może na początku to konkretne pozycje były by dla Ciebie odpowiednim wyzwaniem? Szukaj czegoś, co możesz osiągnąć relatywnie niskim nakładem sił w krótkim okresie czasu. Jeśli uda Ci się zrealizować ten pierwszy krok, będziesz mógł wyznaczyć sobie kolejne kroki. To właśnie najlepsza ilustracja tego, jak działa motywacja. Małe kroki są tutaj znacznie efektywniejsze niż rzucanie sobie trudnych wyzwań.

Efekty pojawią się szybko

Pierwszych porannych efektów, polegających na zmianie podejścia do życia możesz spodziewać się już po dwóch tygodniach regularnych ćwiczeń (np. 4 razy w tygodniu). To właśnie w tym momencie powinieneś zrealizować swoje pierwsze cele, które będą Cię nakręcać!

Karate było tutaj tylko przykładem. Z każdą inną pasją poradzisz sobie na podobnej zasadzie równie łatwo. Pamiętaj – wszystko leży w twoich chęciach i w twoim indywidualnym systemie odrzucenia, czyli wyparcia pomysłów przed ich zrealizowaniem. O „systemie odrzucenia” napiszę osobny artykuł już w przyszłym tygodniu.

Kubiak Krzysztof


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge