Myśli ograniczają czyny - my-motivator.pl Myśli ograniczają czyny - my-motivator.pl my-motivator.pl
Ograniczenia jak balony:)
Myśli ograniczają czyny
Wrzesień 23, 2013


Kilkakrotnie pisałem już o tym, że granice naszej wyobraźni są realnymi granicami w naszym życiu. Choć wydaje się to bezsensu i z boku aż ciężko to pojąć, tak właśnie jest.

Dlaczego myśli ograniczają czyny

Nie trudno się domyślić – jeśli sobie czegoś w głowie najpierw nie poukładamy, nie umiemy tego zrobić. Tak właśnie działa w tym przypadku nasza wyobraźnia. Jej granice stanowią realną przeszkodę dla czynów które moglibyśmy wykonać. Jeśli zatem palacz nie może wyobrazić sobie swej sylwetki pomiędzy kolegami bez papierosa, nigdy tego nie osiągnie.

Oczywiście – z góry chcę zaznaczyć – sama wyobraźnia jeszcze naszego życia nie zmieni. Istotne jest jednak to, że ma na nie „jakiś tam” wpływ i nie jest on znikomy. Powiedzmy zatem, że nasze wyobrażenie to warunek konieczny ;-)

Jak się nie ograniczać

Dziś mam dla was 7 minut ciekawego wizualnie filmu. Poskładany naprawdę profesjonalnie zachęca do walki. Opiera się głównie na sportowcach, natomiast często zapominamy, że w każdej dziedzinie życia mechanizmy nami rządzące są identyczne – zatem walczmy tak samo ;-)

Filmik w wersji angielskojęzycznej – bez napisów. Jest jednak prosty, a najistotniejszą w nim rolę pełnią obraz i muzyka ;) Zapraszam do obejrzenia.

Nie ograniczajcie się zatem i w mig do roboty :) Pozdrawiam!

Kubiak Krzysztof


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge