Nauka języków - jak się niezniechęcać Nauka języków - jak się niezniechęcać my-motivator.pl
Nauka języków – jak się nie zniechęcać
Lipiec 4, 2013


Language-dictionaries

Często gdy słyszymy jakieś obce słowa, czy to w filmie, czy też w tramwaju. Nachodzi nas wówczas ochota, aby nauczyć się danego języka.Niestety, jak to często bywa, ochota przemija już po krótkim czasie. Dla niektórych będzie to godzina czyli kompletny brak podjęcia działań, dla innych kilka/kilkanaście dni gdy pierwsze trudności kompletnie ich zniechęcają. O tym, jak się nie zniechęcić będzie dzisiejszy artykuł – pierwszy w nowej kategorii poświęconej nauce języków obcych. Od czego więc zacząć?

Dobrze się zastanów.

Na początek, dobrze się zastanów. Określ swoje możliwości – zupełnie zapomnij jednak o spotykanych wokół uprzedzeniach. Opinie, takie jak: „aby nauczyć się języka trzeba mieć pieniądze na dobrą szkołę/obóz” czy też „języka mogą nauczyć się tylko osoby które dobrze śpiewają” są totalną bzdurą.

Zauważ – nie kwestionuję tutaj informacji „jest łatwiej”. Kwestionuję zasadę „czy można”. To duża i znacząca różnica. Szkoda, że głosiciele tych teorii o niej zapominają zniechęcając rzesze osób do podjęcia działań.

Nad czym więc warto się zastanowić? A no nad tym, czy :

  • znajdę czas – tutaj zwykle da się coś wykombinować. Nie musisz przecież poświęcać nauce języków kilku godzin każdego dnia.
  • zastosowanie do nowych umiejętności – to dość ważny element. Oczywiście, możesz nauczyć się i języka Suahili. Pytanie tylko, czy przyda Ci się on kiedykolwiek?
  • i czy stworzę sobie dobrą strategię – bardzo istotny element całej układanki. Bez strategii, bez wyznaczenia celów ciężko będzie Ci znaleźć  motywację na dłużej.

Love_Languages_original

Stworzeniu strategii poświęcę osobny wpis. Dziś zastanów się nad tym który język byłby dla Ciebie wartościowy i dlaczego. Jak możesz go wykorzystać w przyszłości. Pomyśl ile czasu możesz poświęcić na jego naukę każdego dnia. Podkreślam – KAŻDEGO dnia.

W najbliższych wpisach przedstawię Wam następujące tematy:

  • Jak zbudować strategię nauki języka
  • Skąd wiem, że każdy może nauczyć się języka
  • Jak nauczyłem się języka angielskiego
  • Dlaczego na jednym języku nie poprzestałem
Źródło grafiki tytułowej: www.mayowynnebaxter.co.uk
Źródło grafiki z tekstu: www.learnenglishspanishonline.webs.com
Kubiak Krzysztof


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge