Planowanie kluczem do sukcesu Planowanie kluczem do sukcesu my-motivator.pl
Planowanie kluczem do sukcesu
Czerwiec 12, 2013


2480.Picture-_2D00_-Rob_2700_s-3-keys-to-success-blog

Kluczy w swojej kieszeni masz pewnie wiele. Nie wszystkimi otwierasz jednak drzwi do swojego domu.Dziś chciałbym znaleźć wraz z Tobą klucz do osiągnięcia sukcesu. Przeanalizujemy więc następujące aspekty:

  • Jasność celu
  • Nieustępliwość
  • Nagroda

Jasność celu

Wiele osób zajmujących się na co dzień motywacją zwraca szczególną uwagę na nasz punkt pierwszy.  Dlaczego? Przede wszystkim chcą oni uprościć naszą drogę do sukcesu. Jak chcemy osiągnąć cokolwiek jeśli nie znamy celu?

Czy jeśli jedziesz nad jezioro po prostu siadasz za kierownicą? Nie. Najpierw opracowujesz drogę którą musisz pokonać. Następnym krokiem jest przebycie tej drogi. Dlaczego tak robisz? Nie chcesz błądzić.

To samo powinieneś zrobić ze swoim życiem. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest precyzyjne ustanowienie celu. Celu który naprawdę możesz osiągnąć. (Dokładny poradnik, jak ustanawiać cele zacznie pojawiać się na blogu w następnym miesiącu.)

Teraz gdy masz już swój klucz, trzymaj go w dłoni bardzo mocno i nigdy nie zapomnij zabrać go ze sobą.

Nieustępliwość

Droga do osiągnięcia sukcesu nie jest łatwa. Często znajdziesz się na ostrym zakręcie i tylko od Ciebie będzie zależało czy pokonasz go lekko i bezboleśnie. Jeśli jednak cel będzie dla Ciebie atrakcyjny, dasz z siebie wszystko aby ów zakręt nie zakończył twojej drogi. Nie zatrzymasz się nawet na moment.

Nagroda

Ten ostatni element planowania jest najmilszy. Dlaczego? Bo to tutaj możesz cieszyć się z osiągnięcia własnego celu i zakończenia drogi. Teraz możesz użyć swojego klucza i otworzyć skrytkę z nagrodą. Co jest nagrodą? Ty wiesz najlepiej. Osiągnąłeś przecież sukces i możesz czuć się spełniony.

Z całego serca życzę Ci, drogi czytelniku, abyś był nieustępliwy. Teraz wróć do punktu pierwszego i wyznacz sobie nowy cel.

PS. w najbliższym miesiącu strona zostanie trochę przebudowana. Poprzez te dwa tygodnie od startu znalazłem kilka niedoskonałości i  uznałem, że należy co nieco zmienić. Co się zmieni? Proponowane zmiany opiszę w najbliższy weekend.

Źródło grafiki tytułowej: www.telligent.com
Kubiak Krzysztof


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge