Poznań Maraton - Treningi - my-motivator.pl Poznań Maraton - Treningi - my-motivator.pl my-motivator.pl
Poznań Maraton – Treningi
Lipiec 19, 2013


12 Poznań Maraton

Miesiąc temu pochwaliłem się przed wami zamiarem startu w 14 Poznań Maraton. Co zrozumiałe, muszę się do niego odpowiednio przygotować. Dziś chciałbym opowiedzieć o trudnościach jakie spotykam na swojej drodze, oraz o tym jak je pokonuję.

Wystartuję w Poznań Maraton

Tą decyzję podjąłem na początku maja. Od tego momentu odliczam kolejne dni i postępuję zgodnie z harmonogramem treningowym, który udało mi się odszukać w internecie. Wydaje mi się on sensowny, a ponieważ nie mam w bieganiu długodystansowym żadnego doświadczenia, muszę mu ślepo uwierzyć.

Treningi rozpocząłem jednak już w kwietniu. Wówczas było to postanowienie – zaczynam biegać, aby coś z sobą zrobić ;-). Nie biegałem „nałogowo” nigdy przedtem. Sporty uprawiałem raczej rekreacyjnie, gdy mi się chciało. Generalnie biegi wydawały mi się nudne. Kiedyś rozpocząłem treningi biegowe w 2010 roku, lecz po niespełna miesiącu musiałem zrezygnować ze względów zdrowotnych.Przygotowanie do Poznań Maraton kwiecień

Drugie podejście miałem w 2012 roku. Zrezygnowałem jednak szybko i usiadłem na rowerze. Nigdy przedtem nie narzucałem sobie jednak jakiegoś harmonogramu którego musiał bym się sztywno trzymać. Nie miałem również przed sobą tak jasnego celu, jak ten o którym pisałem poprzednio.

Przygotowanie do Poznań Maraton maj

Jak pewnie zauważyłeś – aktualnie biegam we wszystkie wtorki, czwartki soboty i niedziele. Niedziela jest dla mnie bazą według której ustalam pozostałe treningi. Dla przykładu w ostatnim tygodniu przebiegłem w niedzielę 22 km. W czwartki biegam ok 9 km (troszkę mniej 1-2km niż 1/2 bazy) , natomiast w pozostałe dwa dni – 8 km (troszkę więcej 1-2km niż 1/3 bazy) w tym 7 przebieżek.

Przygotowanie do Poznań Maraton czerwiec

Do teraz nie opuściłem zatem ani jednego treningu. Mimo problemów z pogodą, udało mi się zrealizować plan w ponad 100%. Dlaczego? Ponieważ tygodniowo biegnę troszkę więcej niż wymaga skonstruowany plan.Przygotowanie do Poznań Maraton lipiec

W trudnych chwilach

Czy miałem trudne chwile? Oczywiście! Niejednokrotnie nie chce mi się wyjść z domu. Uczucie niechęci do biegania nasila się szczególnie w momencie niesprzyjającej pogody (+30 lub deszcz). Podobnie, choć bardziej fizycznie, niechęć do biegania odczuwałem również po wieczorze kawalerskim kolegi, oraz jego weselu ;-). Wówczas rodzina namawiała mnie, abym sobie „dziś” odpuścił. Co jednak robię w takich momentach?

W tych chwilach przypominam sobie, że napisałem na blogu! Że pochwaliłem się wszystkim! Powiedziałem: wystartuję w Poznań Maraton. W tym momencie chęci szybko do mnie wracają i już przebieram się w biegowy strój ;-). Motywacja do osiągnięcia celu jest tak wielka, że nie potrafię jej tutaj opisać. Chcę coś sobie udowodnić i kolejny raz pokazać, że mogę złamać kolejną barierę. Maraton jest taką barierą, a tegoroczny Poznań Maraton może być moim sukcesem. Wystarczy przecież wytrzymać jeszcze tylko 86 dni, czyli zaledwie 49 treningów.

Mam zatem nadzieję, że znajdę kiedyś w swoim albumie zdjęcie, jak to poniżej i będę mógł o swoim osiągnięciu opowiadać dzieciom.

Running_people_during_marathon

Źródło zdjęcie tytułowe i zdjęcie końcowe: http://wikimedia.org
Kubiak Krzysztof


2 odpowiedzi na “Poznań Maraton – Treningi”

  1. Damian Słoński napisał(a):

    Jestem na Twoim blogu od niedawna i nie wiedziałem, że startujesz… Gratuluje decyzji i wytrwałości. Pozostaje mi życzyć powodzenia, a może w przyszłości sam wystartuje? ; )
    Damian Słoński ostatnio opublikował…Siadasz na kompa i jesteś zmotywowany. Jak?My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge