Skąd czerpać radość życia - my-motivator.pl Skąd czerpać radość życia - my-motivator.pl my-motivator.pl
Radość życia na polu
Skąd czerpać radość życia
Sierpień 7, 2013


Każdego dnia kiedy wstajecie z łóżka wybieracie swoją ścieżkę. Suma tych ścieżek składa się na Wasze życie. Zastanawialiście się kiedyś, co by było gdybyście każdy dzień rozpoczynali od chwili radości i uśmiechu?

Śmiech to zdrowie

O tym już na my-motivator.pl pisałem (tutaj). Pisali lub mówili o tym również inni (trzy cytaty prezentuję poniżej).

„Minuta szczerego śmiechu wydłuża nam życie o 10 minut” Filip Jaślar,

http://www.polskieradio.pl/9/315/Artykul/278313,Smiechowa-terapia

„Pozytywne emocje działają prozdrowotnie” Zbigniew Żarczyński, doktor psychologii z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

http://www.polskieradio.pl/7/473/Artykul/289153,Nauka-potwierdza-smiech-to-zdrowie

„Śmiejąc się dotleniamy mózg i pobudzamy do pracy wszystkie narządy. Śmiech może być zastępstwem biegania czy uprawiania jogi.” Elżbieta Baran-Cebula z fundacji „Dr Clown”

http://www.polskieradio.pl/7/473/Artykul/289153,Nauka-potwierdza-smiech-to-zdrowie

Skoro tak jest, sporo zmieniło by się w naszym życiu, jeśli każdego ranka wstając z łóżka uśmiechalibyśmy się do naszego partnera, jeśli cieszylibyśmy się do siebie przeglądając się w lustrze, oraz uśmiechalibyśmy się do tostów leżących w tosterze. Tylko 10 minut każdego ranka.

Radość życia

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Supreme_happiness.jpg

No dobrze. Byłoby wspaniale. Pytanie jest jednak zgoła trudniejsze. Skąd możemy brać tą pozytywną energię, dzięki której codzienny uśmiech pojawi się na naszej twarzy?

Skąd czerpać radość życia

Prawdziwej radości nie można się nauczyć – mawiało tak wielu profesorów i doktorów. „Z tym trzeba się urodzić” – mówili. O ile zgadzam się z nimi – ciężko jest radować się osobą „gburowatym”, o tyle nie mogę się zgodzić, że jest to niemożliwe. Ludzie się zmieniają każdego dnia. To środowisko (znajomi, przyjaciele czy wreszcie rodzina) ma wpływ na nich i na ich poczynania.

Zatem w mojej teorii, jeśli ktoś jest gburem, jest tak tylko dlatego, że środowisko tego od niego oczekiwało, on się do tego dostosował i wszystkim było z tym dobrze. Gdyby najbliżsi starali się z niego wyprzeć ten „negatywny” aspekt, prawdopodobnie właśnie tak by było.

Ciężko jednak odmienić siebie w 10 minut, natomiast codzienna praca przyniesie wreszcie efekty. Nie można się tylko poddawać.

Radość życia w kolorach

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a7/Colours_of_Happiness_3.jpg

Idąc dalej tym tokiem myślenia, można nauczyć się żyć szczęściem – wystarczy odnaleźć odpowiednie do tego środowisko, które swoim wpływem nauczyć i nakieruje nas na właściwie tory. Być może, nie będziecie musieli szukać daleko?

Gdzie znajdę środowisko

W dzisiejszych czasach środowisko to nie tylko osoby z którymi mamy personalny kontakt każdego dnia. Środowiskiem należy też określić te „wirtualne dusze” które pośrednio na nas wpływają. Być może, należało by poszukać portalu zgodnego z zainteresowaniami, na którym można się wypowiadać i budować POZYTYWNE relacje każdego dnia? Fora tematyczne, Google+, portale branżowe. Relacji takich możemy znaleźć dziesiątki.

Najważniejsze jest w tym wszystkim to, aby każdego dnia tego szczęścia wypatrywać i oczekiwać. Tak naprawdę przecież ono jest wokół nas. Musimy tylko nauczyć się je odnajdywać i zauważać. Oczekiwać, odnajdywać i zauważać.

Kubiak Krzysztof


Jedna odpowiedź do “Skąd czerpać radość życia”

  1. Masa napisał(a):

    W moim przypadku radość w życiu daje mi sport. Wymęczenie fizyczne przekłada się na zdrowie psychiczne. Uczucie kiedy każdego dnia jesteśmy lepsi od samych siebie, lepsza kondycja, sylwetka, wytrzymałość. Zauważyłem że, po paru dniach bez aktywności fizycznej mój nastrój się pogarsza ;) Wszystko wraca do normy jak zafunduję sobie nieco wysiłku :)
    Masa ostatnio opublikował…Dlaczego warto jeździć na rowerze?My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge