Ja mam szczęście - my-motivator.pl Ja mam szczęście - my-motivator.pl my-motivator.pl
Jestem szczęśliwy
Ja mam szczęście
Maj 20, 2014


Ostatnio tak przypadkiem usłyszałem pewnie po raz setny piosenkę „Elektrycznych Gitar” z „Kiler-ów 2-óch” – „Ja mam szczęście”. Na tej właśnie podstawie powstaje ten wpis, dlatego na zakończenie warto posłuchać ;-)

Skąd więc to szczęście?

Istnieje kilka reguł, które warunkują szczęście. Do tych podstawowych należą jednak wymienione poniżej, silnie ze sobą związane:

1. Pewność siebie

Nie da się po prostu osiągnąć niczego bez pewności siebie. Twoja ekspresja, wymowa i myśli które towarzyszą tej ekspresji są niezmiernie ważne. Musisz wiedzieć, że rozmówca może zauważyć twoje zawahanie, niepewność i zwątpienie. Nie oznacza to oczywiście, że jesteś nieomylny. Tą subtelną różnicę powinieneś szybko wychwycić, zanim wszyscy zaczną się z Ciebie śmiać… Choć akurat tą grupą nie powinieneś się zbytnio przejmować ;-)

2. Jasny cel

Troszeczkę nawiązujemy tutaj do pierwszego punktu. Trzeba być pewnym siebie, ale musimy mieć swoje wyrobione już zdanie. Jak wygląda dyskusja z osobą, która tak właściwie dowiaduje się od nas o czym możemy dyskutować? Z pewnością nie jest to najmilszy rodzaj konwersacji, z którym jednak często musimy się spotykać. Musimy więc walczyć o potwierdzenie swojej tezy nie tylko z osobą, która jest przeciwko nam. Musimy podjąć walkę z osobą, która jest przeciwko nam, ale jeszcze nie wie dlaczego… Warto wyczuć ten moment, ponieważ pozwala Ci on ustawić sobie „rywala” w odpowiednim położeniu ;) Musisz poćwiczyć!

3. Próbuj

Ktoś może powiedzieć, ze już się nie udało, więc szkoda czasu. O przepraszam – jakiego czasu? Przelicz ileś go już poświęciłeś. Realnie oceń swoje szanse. Być może jednak powinieneś wrócić i spróbować ponownie? Tak często brakuje nam pewności siebie, aby spróbować ponownie, a kolejna próba to właśnie nasz sukces! Dlatego…

4. Nie poddawaj się

Po raz kolejny podejmij rękawicę i walcz. Nic więcej się od Ciebie nie oczekuje!

„Ja mam szczęście, mam szczęście, we dnie i w nocy zawsze i wszędzie.” Dlaczego? Dlatego, że na ów szczęście ciężko pracuję. Więc proszę – nie wypominaj go nikomu. Nie powtarzaj za tłumem opinii „on to ma szczęście bo dostał pracę w XYZ”. A Ty dlaczego nie próbowałeś? Jeśli próbowałeś, to widocznie był lepszy od Ciebie. Skoro był lepszy, nie oznacza, że następnym razem nie możesz go pokonać, ale jeśli nic nie zrobisz, to za rok znów sobie tylko ponarzekasz… Przecież tak jest najłatwiej, nieprawdaż?

Teraz obiecany utwór Elektrycznych Gitar – „Ja mam szczęście”:

I tekst do kompletu:

„Pytają mnie ludzie, jak można stąd uciec,
i proszą mnie, powiedz nam,
co robisz, że wciąż tak sprzyja ci los,
nie wiem, po prostu ja.

Ja mam szczęście, mam szczęście,
we dnie i w nocy zawsze i wszędzie.
Ja mam szczęście, ja mam szczęście,
na wsi i w mieście, co dzień i w święcie,
ja mam szczęście.

Pytają bez złości, skąd tyle radości,
i skąd brać ten życiowy fart,
ja przyznam się szczerze, że w pecha nie wierzę,
i biorę, co los mi da.

Bo ja mam szczęście, ja mam szczęście,
chcecie to wierzcie, chcecie nie wierzcie.
Ja mam szczęście, mam szczęście,
chętnie odstąpię wam trochę, bierzcie.

I nic nie muszę, ja nic nie muszę,
taką już mam oporną duszę,
choćbym nie wiem jak musiała,
zrobię tak jak będę chciała.

Pytają mnie ludzie, jak można stąd uciec,
i proszą (mnie) powiedz nam,
co robisz, że wciąż tak sprzyja ci los,
nie wiem (nie wiesz), nie wiem, po prostu ja.

Ja mam szczęście, mam szczęście,
we dnie i w nocy, zawsze i wszędzie.
Ja mam szczęście, ja mam szczęście,
na wsi i w mieście, co dzień i w święcie,
ja mam szczęście.”

I starym dobrym zwyczajnym – krótkie PS. Postanowiłem nie łączyć już dalej tekstów o swoich zainteresowaniach z blogiem motywacji jeśli nie mają one na siebie istotnego wpływu. Dlatego w najbliższym czasie blog osobisty powstanie pod adresem krzysztofkubiak.pl i tam znajdą się informacje o moich pasjach, pluginach itd ;)

Kubiak Krzysztof


2 odpowiedzi na “Ja mam szczęście”

  1. Paweł Kowalski napisał(a):

    Szczęście to podstawa ludzie za mało są szczęśliwi wynika to z tego że mamy wojny a przecież tak mało brakuje do pogodzenia ze sobą całej ludzkości

  2. Tomasz napisał(a):

    Uwielbiam ten kawałek! Artykuł doskonale wyczerpany. Oby więcej osób pisało tak jak ty, to Internet byłby piękniejszy :) Pozdrawiam…
    Tomasz ostatnio opublikował…Jak zdobyć linki z rządowych domen gov.pl?My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge