Widząc co miłe - my-motivator.pl Widząc co miłe - my-motivator.pl my-motivator.pl
Nicea nocą jest zimna czy urocza?
Widząc co miłe
Październik 3, 2013


Często do kogoś mówimy: „widzisz co chcesz” i powiem Wam że dokładnie tak jest ;-) Każdy z nas widzi to, co widzieć pragnie. Dla jednego deszcz to ulewa, dla drugiego jesienna mżawka. Z jednej strony jest zimno, z drugiej przyjemnie chłodno…

Widzieć kolorowo

Jak łatwo zauważyć, ciągłe przygnębienie bardzo słabo wpływa na nasze samopoczucie. Stajemy się rozdrażnieni, zdenerwowani i łatwo ponoszą nas emocje. Dostrzegając wokół kolejne negatywy, którym nie możemy przeciwdziałać przybijamy się każdego dnia. Lekarstwo na tą chorobę, jest jednak banalnie proste.

Przestańmy biadolić.

Skoro nie możesz czegoś zmienić – nie mów o tym. Nie narzekaj, nie przypominaj sobie w każdej wolnej chwili. Zwróć uwagę na coś co może Ciebie uradować. Zastanów się, o czym rozmawiasz ze znajomymi. Dlaczego skupiacie się na negatywach?

Kolorowe życie - widzisz to, co chcesz widzieć;-)

Kolorowe życie – widzisz to, co chcesz widzieć;-)

Czy wiesz, że nasz polski naród, mimo iż tak pracowity i z wieloma zaletami widzi świat w ciemnych barwach, jeśli porównamy go z innymi krajami UE?

Pomóż nam poprawić tę statystykę. Zacznij zmiany od siebie ;-)

Widząc co miłe

Zacznijmy zauważać to, co miłe. Wokół znajdziemy tego mnóstwo ;-) Możesz skupić się na czymś, co Cię interesuje. Pamiętaj jednak – w rozmowach ze znajomymi zwracaj na to uwagę. Nie krytykuj, jeśli ów krytyka nic nie wnosi.

Lubisz sport? Dlaczego wypominasz Robertowi Lewandowskiemu kolejne pudła w meczach reprezentacji? Nazywasz go drewnem? Nie zauważasz tego, że stał się najlepszym polskim piłkarzem?

Smutna, biedna, szczęśliwa czy radosna?

Smutna, biedna, szczęśliwa czy radosna?

Interesuje Cię film? Krytykujesz jednak wszystkie rodzime produkcje, nie starając się zauważyć ich walorów. Ciężko konkurować z Hollywoodzkimi produkcjami, które powstały przy współudziale wielu sponsorów. Zauważ ile fajnego dla oka kina powstało nad Wisłą przy niskim budżecie ;-)

Co dostanę w zamian

W nagrodę za pozytywne postrzeganie otaczającej rzeczywistości otrzymasz lepsze samopoczucie i pozytywny odbiór wśród znajomych. Choć nie zdajesz sobie z tego sprawy, ludzie naokoło oceniają Cię bezustannie. Często robią to nieświadomie i sami nie zdają sobie z tego sprawy. Twoje pozytywne zachowania kreują w ich umysłach lepszy obraz twojej osoby.

Kubiak Krzysztof


Jedna odpowiedź do “Widząc co miłe”

  1. MT napisał(a):

    Pozytywne myślenie to podstawa potrzebna do prawidłowego funkcjonowania na tym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge