Wszystko pod kontrolą z Google Kalendarz Wszystko pod kontrolą z Google Kalendarz my-motivator.pl
Wszystko pod kontrolą z Google Kalendarz
Czerwiec 11, 2013


Google-Calendar-icon

Zapominasz o spotkaniach? Omijają Cię najciekawsze wydarzenia? Spóźniasz się? Od dziś wymaż te traumatyczne przeżycia ze swojej pamięci i zainteresuj się prostą, darmową i multiplatformową aplikacją Google Kalendarz (Google Calendar).

Chcąc skorzystać z aplikacji niezbędne jest posiadanie konta w systemie Google. Aplikacja dostępna jest praktycznie dla każdego – desktop/tablet/smartphone  (przy czym użytkownicy smartphonów z logo zielonego robocika mogą spodziewać się czegoś więcej). W opisie który wam prezentuję wykorzystam aplikację dla systemu Android oraz wersję www.

Androidem Google stoi

Aby pobrać aplikację na twojego smarpthona z systemem Android musisz posiadać go przynajmniej w wersji ICS (4.0). Do dyspozycji dostaniesz:

 • atrakcyjny widget,
 • pełnowartościową aplikację (ciekawie rozwijaną) oraz
 • pełną synchronizację

O aplikacji słów kilka

Główną zaletą aplikacji jest właśnie wspomniany widget. Jest on przewijany i wyświetla informacje z całego tygodnia. Kolory wydarzeń oznaczane są poprzez małe kwadraciki w lewym narożniku. Poza tym widzimy jednocześnie wszystkie ważne informacje, takie jak:

 • tytuł wydarzenia,
 • godzina i
 • miejsce

Dodatkowym atutem jest górna belka prezentująca aktualną datę. Pozwala ona na szybkie przejście do normalnego widoku aplikacji.

plik1

Jak już zauważyliście, miesięczny kalendarzyk prezentuje się wzorowo. Jest bardzo przejrzysty – kolory ułatwiają rozróżnienie kalendarzy (np. osobisty, firmowy). Poziome belki to wydarzenia całodniowe, a te w kolorze czerwonym prezentują święta narodowe lub urodziny wprowadzonych do kalendarza osób. Pozostałe widoki kalendarza to widok tygodnia i dnia.

plik2

Te dwa nowe widoki można dowolnie zoomować poprzez gesty wykonywane na ekranie urządzenia. Tapnięcie na puste pole pozwala na dodanie nowego wydarzenia. Tutaj po ostatniej aktualizacji możliwości są już bardzo zbliżone do wersji www.

plik3

Tak więc możemy wybrać kalendarz z którego chcemy skorzystać bądź też zmienić kolor wydarzenia. Podajemy nazwę, miejsce i zakres godzin. Bardzo ciekawie rozwiązano sposób podawania godziny dla nowego wydarzenia. Tarcza na której dotykamy wybranej godziny jest bardzo intuicyjna i pozwala na sprawne działanie. Po wybraniu godziny podobna tarcza wyświetla układ minut (co 5, lecz powolny ruch np. z 5 w stronę 10 pozwala wybrać każdą minutę).  Tak wykreowane wydarzenie dodajemy do kalendarza.

 Przeglądarka Googla królową

Nie można sobie jednak wyobrazić jakiegokolwiek ekosystemu stworzonego przez Google w którym zapomniano by o wersji na desktopy dostępnej z poziomu przeglądarki. Każda tego typu usługa wzbogaca przecież system operacyjny Chrome OS. I w tym przypadku mamy do czynienia z produktem prawie perfekcyjnym.

Każda zmiana wykonana na innym urządzeniu pojawia się w przeglądarce w ciągu 2-3 sekund. Możemy dokonywać tutaj zmian, np. przeciągając bloki wydarzeń. Generalnie o systemie www złego słowa powiedzieć nie można

przeglądarka1

Warty podkreślenia jest też fakt, że dla użytkowników przeglądarki Chrome udostępniono specjalną wtyczkę – zapamiętuje ona zsynchronizowane dane, dzięki czemu możemy je przeglądać również w trybie off-line. Stworzone bez połączenia z internetem wydarzenia dodane zostają do systemu niezwłocznie po odzyskaniu połączenia. W przypadku gdy używamy Google Kalendarz w trybie off-line napis Google traci swoje kolory i staje się szary. To bardzo prosty, a zarazem dobrze widoczny indykator.

Googla lekarstwo na iOS

W tym momencie można przejść do najważniejszego – pełnej synchronizacji kalendarza Google z aplikacjami kalendarzy w iPhone czy Windows Phone. Dzięki tej funkcji, system Google Kalendarz nie ma konkurencji na elektronicznym rynku.

Podsumowanie

Cały system jest wręcz wspaniały. Zawsze można jednak coś poprawić. Tak jest i tym razem. Poza kalendarzem wersja przeglądarkowa oferuje również listę spraw do wykonania. Tej nie można już jednak zauważyć w aplikacji na Andorida.

Finalna ocena dla całego systemu Google Kalendarz:

5-na5

Aplikację możecie pobrać klikając w poniższy link.

GooglePlay

Jeśli nasuwają wam się jakieś pytania – Disques jest do waszej dyspozycji

Źródło grafiki tytułowej: www.icons.iconarchive.com
Kubiak Krzysztof


8 odpowiedzi na “Wszystko pod kontrolą z Google Kalendarz”

 1. Śmieszne filmiki napisał(a):

  Korzystam z kalendarza Google i jest super. Zsynchronizowałem Fejsa (urodziny) z Kalendarzem i mam codziennie info kto kiedy ma urodziny! Nie ma wpadki!

 2. komos napisał(a):

  kolorując wydarzenia na komuterze wyświetlają się na komórce android. Można im zmieniać na komórce kolory.
  Tworząc wydarzenie na komórce , nie ma możliwości zmiany kolorów.

  co jest nie tak albo co trzeba robić ?

  • Kubiak Krzysztof napisał(a):

   Dużo zależy od tego, z której wersji Google Kalendarz korzystasz. Najnowsza wersja to 201305280. W niej kolorowanie (zmiana kolorów) jest już w pełni funkcjonalna i dostępna. Zwróć uwagę na przedostatni obrazek (ostatni zrzutów z telefonu). W prawym górnym narożniku znajduje się ikonka palety do farb. Kiedy w nią klikniesz pokaże się 11 kolorów do wyboru.
   Kubiak Krzysztof ostatnio opublikował…Skąd wiem, że każdy może nauczyć się językaMy Profile

   • komos napisał(a):

    Witam
    Wiem gdzie jest ta ikonka. Jednak ona się nie pokazuje na wydarzeniu, które utworzę na telefonie. Mam najnowszą wersję kalendarza.

    Ta ikonka pokazuje się na komórce tylko na wydarzeniach , które zrobiłem w kalendarzu na komputerze i zsynchronizaowałem z kalendarzem na komórce..

    • Kubiak Krzysztof napisał(a):

     Ok -- zacznijmy od początku. Jaką masz wersję systemu Android? Jeśli 4.0.3 to zobacz te dwa filmiki. Czy dobrze rozumiem, że Twój telefon tworzy wydarzenia jak na tym filmie http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=nFuCXoBOX6Y#t=119s .
     Prawidłowo powinno to wyglądać tak.: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=xC26saPQGw4#t=44s . Jeśli jesteś pewny, że posiadasz najnowszą wersję Kalendarza (sprawdź ją: Aplikacja Google Kalendarz -> Menu -> Ustawienia -> O Kalendarzu -- powinna być to wersja 201305280) możesz napisać wątek na forum, które poświęcone jest Kalendarzowi Google https://productforums.google.com/forum/#!categories/calendar .

     • komos napisał(a):

      Witam, Dziękuje za filmy.
      Ja mam najnowszą wersję Androida i najnowszą kalendarza 201305280.

      W kalendarzu jeżeli klikam utwórz nowe wydarzenie to otwiera się okienko na jego górze jest napis My salendar i wtedy nie ma ikonki palety ( tej do kolorowania wydarzen ) Podejżałem na filmie że na tym pasku jest adres mailowy gmaila. Zmieniłem My calendar którego do tej pory używałem na mój adres mailowy gmail.com i jak chciałem dodać wydarzenie, to pojawia się na górze okna ikonka z paletą , która się ni epojawiała jak korzysałem z My calendar
      Porblemy występowały jak miałem ustawiony na My calendar. Jak przestawiłem na mój adres gmail, to pojawił się znczek palety przy dodawaniu nowych wydarzeń na komórce.
      Czym się różny My Calendar od tego z moim adresem mailowym z gmail.com ?

     • Kubiak Krzysztof napisał(a):

      Prawdopodobnie jesteś posiadaczem Samsunga. Przeoczyłem to -- MyCalendar to kalendarz wewnętrzny telefonu. Nie można mu zmieniać kolorów ponieważ nie synchronizuje się z Google Kalendarzem (jest na ten temat wiele wątków w internecie).
      Dla twojego bezpieczeństwa -- korzystaj z kalendarzy @gmail.com. Ciągły backup danych itd. Dodatkowo możesz stworzyć inne kalendarze poprzez stronę www (dla nich kolory również można zmieniać) np. Firma, prywatny itp.

 3. […] 2008 roku. Idealnie wpisała się w niszę na rynku jaka powstała pomiędzy systemami kalendarzy (jak opisywany ostatnio Google Kalendarz), a plikami tekstowymi (.doc, .txt). Dziś Evernote dostępne jest na wszystkie bardziej popularne […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge