Zakończyć i rozpocząć... - my-motivator.pl Zakończyć i rozpocząć... - my-motivator.pl my-motivator.pl
studia, uniwersytet, koniec studiów
Zakończyć i rozpocząć…
Maj 1, 2014


Ostatnio udało mi się szczęśliwie zakończyć pewien etap mego życia – studia magisterskie. Teraz mogę przez jakiś czas skupić się zatem na pracy i … nauce :) Być może już nie w tym uniwersyteckim wydaniu, ale kto wie?

Pierwsze odczucia

Z całą pewnością każdy rozpoczynający swoją przygodę z Uniwersytetem student oczekuje na jej zakończenie. Kiedy przypominam sobie o czym myślałem nieco ponad 5 lat temu, kojarzę właśnie takie myśli. Z biegiem czasu jednak wszystko i wszyscy się zmieniają i to samo zaobserwowałem u siebie. Bo tak właściwie czy zakończenie studiów coś zmienia? Z całą pewnością „Mercedesa” z tego nie będzie :-) Tutaj trzeba się po prostu wziąć do roboty!

Mam wrażenie, że najwłaściwsze będzie tutaj podejście etapowe. Po prostu – skończyliśmy jeden etap aby rozpocząć następny. I do tego następnego należy się teraz naprawdę dobrze przyłożyć. Nie rozpamiętując przeszłości, wyciągając z niej wnioski – iść do przodu.

Nie zmienia to jednak faktu, że czuję pewne zadowolenie… W końcu jeśli coś trwa tak długo, to musi wywołać jakieś odczucia. Tak też było w tym przypadku. Dlatego nie mogę powiedzieć, że nie jestem zadowolony. Coś z tego mam, a jak to wykorzystam, zależy już tylko ode mnie.

Co robić dalej

Z całą pewnością nie można się zatrzymywać. Trzeba zbudować w sobie chęć do poznawania nowych rzeczy, rozwoju. Myślę, że z tym nie będę miał problemu… Przede mną kolejny maraton, programowanie i praca, które pozwalają mi się rozwijać. Tak to sobie właśnie wyobrażam, więc musi być dobrze.

Kubiak Krzysztof


3 odpowiedzi na “Zakończyć i rozpocząć…”

 1. Tomasz napisał(a):

  Kawał dobrej roboty. Wspaniale, że jeszcze istnieją takie ludzie jak ty! Nie dość, że piszą konkretnie i rzeczowo, to jeszcze nie można zapomnieć o tym, że Twój blog jest czymś wspaniałym. Jestem niezwykle zadowolony z tego, że znalazłem Twój blog i przyjemnością czytam zawarte w nim informacje. Zastanawia mnie jedno. Skąd ty bierzesz pomysły na to wszystko? Czy coś wpływa na podejmowanie takich decyzji, aby powstał taki a nie inny temat? Z przyjemnością czekam na kolejne Twoje posty w których również chętnie wyląduję i zapoznam się z treścią. pozdrawiam serdecznie :)
  Tomasz ostatnio opublikował…Nekst – konkurecja dla Google w Polsce?My Profile

 2. Dominik napisał(a):

  Podziwiam ludzi, którzy kończą studia i mają jakieś marzenia. Reszta ludzi szuka tylko pracy, żeby jakoś przeżyć a jeszcze więcej ludzi idzie na studia żeby się dobrze bawić.

  Pozdri :)
  Dominik ostatnio opublikował…Osiąganie celów -- jak osiągnąć cel w życiuMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge