Ze sceny zejść. Niepokonoanym. - "Ostatni maraton" Kuryło Ze sceny zejść. Niepokonoanym. - "Ostatni maraton" Kuryło my-motivator.pl
Ze sceny zejść. Niepokonoanym. – „Ostatni maraton” Piotra Kuryło
Czerwiec 17, 2013


ostatni-maraton-okladka-front

Wszystko ma swój początek. Także biegi Piotra Kuryło nie trwały od zawsze.

Swoją pasję postanowił rozwinąć w dość późnym wieku, pokazując innym, że zawsze można coś ze sobą zrobić.

Piotr Kuryło

Urodzony w 1972 roku Piotr Kuryło maratończykiem został dopiero po 30 urodzinach. Od tego czasu wziął udział w około 50 maratonach, ultramaratonach i Spartathlonie (dystans 246 km) w którym zajął 2 miejsce (2007 rok).

3399012f30f3f148ff46d685061ff7cf

Postanowienie

Kiedy w 2011 roku Piotr Kuryło postanowił wziąć udział w biegu dookoła świata wielu nie dawało mu szans. Przecież taki bieg w samotności jest niemożliwy do zrealizowania. Na wielu bezdrożach spotkać można niezliczone ilości niebezpieczeństw. Trudne warunki atmosferyczne również mogą stanowić barierę nie do przeżycia. Dziś wiemy już, że sztuki tej jednak dokonał.

Kiedy podjął decyzje ułożył już wszystko w swojej głowie. Wiedział, że jego pasja negatywnie przekłada się na życie jego rodziny. Postanowił więc z nią skończyć dla dobra swoich najbliższych. Czuł jednak, że musi dokonać czegoś niewiarygodnego, aby świat o nim usłyszał, aby ludzie o nim zapamiętali. Bo tak jak w piosence Pefektu:

Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść
Niepokonanym
Wśród tandety lśniąc jak diament
Być zagadką, której nikt
Nie zdąży zgadnąć nim minie czas

507e84c05d3c6_o

Piękna historia zamykająca pewien etap

Na zakończenie swojej przygody z biegami Piotr postanowił obiec świat. Był to jego tytułowy „ostatni maraton”, który nazwał „Biegiem dla pokoju”.

W książce opisane zostały dość szczegółowo ciekawe historie, przemyślenia i wnioski autora. Poruszył w niej także swoje wątpliwości które towarzyszyły mu podczas biegu.

z12875766Q,Piotr-Kurylo-doplynal-kajakiem-do-Wisly

Podsumowanie

Piotr Kuryło prezentuje nam swoją motywację i determinację jaka mu towarzyszyła. Szczerze wątpię, aby udało mu się dotrzymać danej na końcu deklaracji i nie przebiec już w życiu żadnego biegu.

Książkę polecam jednak bardzo serdecznie nie tylko osobom uprawiającym sporty. Można w niej zauważyć, że życie nie jest zwyczajnie czarno – białe, a brak funduszy nie musi nas ograniczać. Książkę możecie znaleźć w księgarniach internetowych (epub, mobi)  lub na pułkach sklepowych.

Źródło grafiki tytułowej: www.lkedzierski.com
Źródło grafiki 1 z tekstu: www.ocdn.eu
Źródło grafiki 2 z tekstu: www.d.naszemiasto.pl
Źródło grafiki 3 z tekstu: www.bi.gazeta.pl
Kubiak Krzysztof


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge