Zmieńmy pogodę! Czyli jak walczyć z warunkami - my-motivator.pl Zmieńmy pogodę! Czyli jak walczyć z warunkami - my-motivator.pl my-motivator.pl
Zmienna pogoda -burza
Zmieńmy pogodę! Czyli jak walczyć z warunkami
Lipiec 31, 2013


Dzisiaj trochę humorystycznie. Nie jestem fanem Facebookowej osi czasu, natomiast nie ukrywam, że na tym portalu jestem zalogowany praktycznie ciągle. Używam go do komunikacji, ale także traktuje jako miejsce swojej pracy. Przy okazji spotykam czasami niesamowite kwiatki, których ze względów pogodowych było ostatnio więcej.

(Dla ścisłości zaznaczę – autor komentarzy oczywiście ten sam, a tytułu – zmieńmy pogodę – nie należy traktować dosłownie.)

Zmieńmy pogodę bo tak jest źle

Tak więc w zeszłym tygodniu zmagaliśmy się z falą prawdziwych upałów. Jednym było dobrze, innym gorzej. Niektórzy zajęli się narzekaniem. Jak doskonale wiemy, najlepiej poskarżyć się na Facebooku. Przecież ktoś to przeczyta i nas zrozumie :-) Tak więc na mojej osi czasu pojawił się następujący wpis:

Niedziela 28 lipca:

Lipcu, chyba Cię popieściło.

Nie chciałem wdawać się w polemikę (bardzo rzadko zajmuję głos w takich społecznościowych debatach), ponieważ autor nie oczekiwał takiej odpowiedzi jakiej bym mu udzielił. Przemilczałem, a niech tam.

Zmieńmy pogodę - słońce

http://farm9.staticflickr.com/8313/7934139804_cfd26a2f69_o.jpg

Zastanawiałem się jednak, kiedy jak nie w lipcu pogoda ma nas rozgrzać? Oczywiście i mi mogło się to nie podobać. Przecież w niedzielę musiałem pokonać 22 km ;-). Wstałem jednak zdecydowanie wcześniej (o 6.30) i ruszyłem w drogę (na termometrze o tej godzinie było prawie 26 stopni ;p )

Ale i tak niedobrze

We wtorek nastąpiło ochłodzenie, co i Facebook skrzętnie zanotował. Nie można przecież przepuścić takiej okazji i nie wrzucić ciekawego postu na temat nocnych opadów deszczu. Zatem oczom moim ukazał się komentarz:

Wtorek 30 lipca:

Gdzieś mi umknął fakt przeprowadzki na tereny monsunowe.

Zmieńmy pogodę -burza

http://fc05.deviantart.net/fs70/i/2010/104/6/e/Thunder_Storm_by_Gandof.jpg

Tak wiem – popadało. Ale chyba kiedyś musiało, skoro deszczu nie widzieliśmy już od 2 tygodni? Jak widać, niektórzy są zdziwieni. No cóż.

Trochę statystyki

Zaszpanuję teraz swoim Windows 8 ;) A niech będzie. W aplikacji pogodowej znalazłem tam kilka ciekawych statystyk, które co przyznaję, naprawdę mocno mnie zaskoczyły.

Tak więc nie narzekajmy – najcieplejszego lipca w historii nie mieliśmy. W Poznaniu w 1959 roku zanotowano 38 stopni Celsiusza. Zatem niedzielne 36/37 to słaby konkurent.

Lipiec jest także najbardziej deszczowym miesiącem w roku. Średni opad to 7.35 cm deszczu (to 2 cm więcej niż drugi w drugim najbardziej deszczowym miesiącu – czerwcu). Średnio w każdym lipcu mamy aż 15 deszczowych dni!

Tak dla uzupełnienia – najniższą lipcową temperaturę zanotowano w 1993 – były to zaledwie 2 stopnie Celsiusza.

Podsumowując – nie mamy co narzekać. Pogoda jest jaka jest, a my jej nie zmienimy. Naczelny Meteorolog Krzysztof zauważa – Lipiec 2013 jest normalny! :-)

Kubiak Krzysztof


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge