Free Quotation - Wordpress plugin wyświetlający cytaty Free Quotation - Wordpress plugin wyświetlający cytaty my-motivator.pl
wordpress_plugins
Zrobić coś nowego!
Listopad 30, 2013


Nie zawsze próbujemy czegoś nowego… Zwykle zakładamy, że to wyzwanie jest zbyt trudne lub nie przydatne. Tak mogło być i w tym przypadku. Ale nie było…

Cytaty

Jeśli śledzicie fanpage my-motivator.pl na facebooku pewnie zauważyliście że codziennie pojawia się na nim tzw. cytat dnia. Zwykle jest on silnie powiązany z motywacją czy rozwojem osobistym. Pomysł na tego typu aktywność pojawił się zupełnie przypadkowo kiedy znalazłem interesujący zbiór cytatów ;-)

Po prawej stronie na mojej stronie umieściłem już dawno temu specjalne pole w którym cytaty miałby się pojawiać. Zadowolony, że posiadam przepiękny zbiór cytatów który  mogę Wam prezentować również na swojej stronie niestety szybko straciłem entuzjazm. Żaden plugin dostępny w repozytorium WordPressa nie spełniał moich oczekiwań w 100%. Każdemu czegoś brakowało… Znalazłem wreszcie coś czego szukałem: Daily Tips. Niestety nie działa. Dlaczego? nie wiem. Prawdopodobnie związane jest to z nadpisem daty itd… Mało istotne techniczne szczegóły. Nie zmienia to jednak faktu, że plugin nie działa.

Na fali emocji postanowiłem zatem napisać swój własny plugin. Ponieważ do tej pory tworzyłem raczej coś ekstremalnie prostego, zarządzenie bazą danych i dodatkowymi szczegółami nie było dla mnie zbyt proste. Ale nauka jest istotna! Przez kilka tygodni poświęcałem niemal każdą chwilę swojego wolnego czasu aby stworzyć darmowy dodatek do WordPressa który właśnie oczekuje na akceptację przez moderatorów! Oficjalnie – Jest gotowy i działa ;-)

Free Quotation – jakie daje możliwości?

Free Quotation daje właściwie nieograniczone możliwości w zakresie wyświetlania cytatów. Można do niego wprowadzać ręcznie pojedyncze cytaty lub wgrać odpowiednio przygotowany plik CSV. Poza tym ma coś, czego nie ma żaden inny plugin wyświetlający cytaty. Pozwala na wyświetlanie cytatów z wikiquote (wikicytaty), zatem jeśli któregoś dnia nie będziesz posiadał swojego własnego cytatu, pojawi się na stronie właśnie ten z wikiquote (wikicytaty).

Oczywiście plugin nie wspiera tylko polskiego języka, zatem wikiquote jest dostępny w  językach: angielskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim i polskim. Jeśli zaistnieje potrzeba – stworzę oczywiście kolejne obsługiwane wersje językowe wikiquote w kolejnych updatach.

Free Quotation będzie rozwijany ;-)

Oczywiście Free Quotation nie jest jeszcze idealny… Brakuje w nim choćby możliwości edycji cytatów (w tej chwili należy usunąć go i wgrać kolejny). Mam  nadzieję, że braki te nadrobię bardzo szybko.

Teraz wyczekuję na akceptację pluginu w repozytorium WordPressa i szybką jego instalację na My-Motivator.pl !

–Edycja–

Zaakceptowano już pierwszą wersję wtyczki. Dostępna jest pod adresem:
http://wordpress.org/plugins/free-quotation/
;-) Jak widać po prawej stronie – wreszcie działa! ;-)

Kubiak Krzysztof


2 odpowiedzi na “Zrobić coś nowego!”

 1. Oligo napisał(a):

  Hi,
  this message concerns your FREE QUOTATION plug-in which I will probably use on my future site.
  A suggestion for future version:
  -- would it be possible that, instead of displaying quotes automatically, one have to click on a button to randomly display a quote or just a word? In the same way of you would ask an oracle. You can see what I’d like to reach as a result here: http://www.a-baechler.net/messages/
  If it’s not possible, do you know if such a plug-in already exists?
  Thank you very much for your kind answer.
  Cheers
  Olivier

  • Kubiak Krzysztof napisał(a):

   Hi!
   Of course it is possible to prepare new version of Free Quotation with this future, but I can do it probably in next week (30.09 — 5.10).
   If you are interested with it — pleas give me info and I can add this to my daily schedule ;-)
   Cheers,
   Krzysztof

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge