Zwycięska umiejętność - Brian Tracy (cz. 2) - my-motivator.pl Zwycięska umiejętność - Brian Tracy (cz. 2) - my-motivator.pl my-motivator.pl
Zwycięska umiejętność – Brian Tracy (cz. 2)
Lipiec 15, 2013


3593975459_ae588eb11a_o

Po obejrzeniu pierwszej części programu „Zwycięska umiejętność” wiemy już, jak istotne jest wyznaczanie celów. Przypomnijmy sobie zatem to co usłyszeliśmy. Warto przecież dobrze zapamiętać tych kilka kroków skoro wiemy już, że są tak istotne. (Jeśli ktoś pominął piątkowy wpis – link.)

Najistotniejsza umiejętność

Zdaniem Briana Tracy umiejętność wyznaczania celów i ich spisywania do realizacji jest najważniejsza w drodze do osiągnięcia sukcesu. Jak mówi „ta umiejętność jest ważniejsza od całych lat nauki”.

Sukces to cele, cała reszta to komentarze. Zatem wszystko co robimy jest jedynie otoczką dla naszych celów i droga do ich realizacji.Dzięki celom osiągasz niezwykłe rzeczy. Wszystkie wybitne postacie łączyła jedna cecha – umiejętność skupienia się na wyznaczonych celach. To dzięki nim osiągali sukces.

Jesteś szczęśliwy tylko wówczas gdy spełniasz postawione przed sobą cele. To Ty decydujesz jakie będą ów cele. Mogą być one wielkie lub małe. Niestety, celem może być także marnowanie czasu.

Cele pomagają

Cele dodają ci energię pomagająca w ich realizacji. Stajesz się dzięki nim bardziej twórczy i kreatywny. Staje się tak, ponieważ podświadomie skupiasz się na drodze do ich realizacji. Potrzebujesz zatem wielu nowych pomysłów, aby z tej drogi nie zejść.

Cele motywują cię do pracy. Pozwalają na poczucie własnej wartości, zatem wpływają na stopnie piramidy Maslowa.

Naukowe badanie prezentuje niezbite dowody na siłę działania celów. Udowodniły one, że zaledwie 3% studentów posiada spisane cele. W przyszłości te same 3% studentów odnosi sukcesy.

Lokalizacja problemów

Problemem nie jest zatem realizacja celów – problemem jest brak umiejętności ich wyznaczania. W pierwszej części wspomniano o dwóch powodach, dla których ludzie nie wyznaczają celów.

Część osób nie zna znaczenia celów, nie jest zatem wstanie zrozumieć ich wagi. Dzieje się tak, ponieważ nie mają oni kontaktu z ludźmi osiągającymi swoje cele, np. rodzicami.

Drugim powodem dla których ludzie nie korzystają z tej zwycięskiej umiejętności jest brak wiedzy na temat technik ich wyznaczania. (Postaram się przygotować wpis na temat sztuki wyznaczania celów).

Przejdźmy zatem do części 2 filmu „Zwycięska umiejętność”

Trzecia, ostatnia część filmu przed nami we wtorkowy poranek.

Źródło grafiki: www.flickr.com
Kubiak Krzysztof


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge