Żyć radością - my-motivator.pl Żyć radością - my-motivator.pl my-motivator.pl
Żyj radością tak jak on
Żyć radością
Lipiec 24, 2013


Niektórzy mają to szczęście, że potrafią cieszyć się każdą chwilą. Dlaczego tylko niektórzy? Przecież Ty też możesz żyć radością każdego dnia! Wystarczy, że naprawdę tego pragniesz, że naprawdę tego chcesz.

Kilka miesięcy temu przeczytałem pewną książkę, w której autor forsował ideę szczęścia i radości właściwie na zawałowanie. Zastanawiałem się wówczas, jak to możliwe aby cieszyć się każdym dniem, każdym problemem. Jak te wydarzenia mają sprawiać mi szczęście. Przecież to niemożliwe.

Z perspektywy czasu, wygląda to jednak trochę inaczej. I o tym będzie ten wpis.

Naucz się żyć radością

Oczywiście – możesz powiedzieć, że można się z tym urodzić. Masz racje – są osoby, które to maja, które to czują, a nigdy się tego nie uczyły. Sytuacja może być jednak trochę inna. Zwróć uwagę na to, że każdy z nas wychowuje się w innym otoczeniu. Osoby te mogły się nauczyć żyć radością już podczas pierwszych dni swojej egzystencji na tym świecie poprzez mimowolną obserwację.

http://i.images.cdn.fotopedia.com/flickr-6201064220-hd/Kathmandu_Valley/Pashupatinath_Temple/Maha_Shivaratri/Happy_happy_people.jpg

http://i.images.cdn.fotopedia.com/flickr-6201064220-hd/Kathmandu_Valley/Pashupatinath_Temple/Maha_Shivaratri/Happy_happy_people.jpg

Często właśnie jako argument w rozmowie, podawane są przykłady plemion żyjących z dala od cywilizacji. Dlaczego oni są zwykle bardziej szczęśliwi od nas mimo padającego im na głowy deszczu i niedostatecznej ilości żywności? Być może dlatego, że nauczyli się nie dostrzegać większości zmartwień, a wyróżniać te małe szczęście jakie spotykają.

Jak nauczyć się żyć radością

Po pierwsze – zapomnij o sytuacjach na które nie masz wpływu. Nie przejmuj się nimi w najmniejszym stopniu. Stanąłeś w korku? No to stój. Posłuchaj muzyki, porozmawiaj z pasażerem. Przecież tego korka nie przeskoczysz, a krzykiem samochodów nie rozsuniesz.

Po drugie – bądź miły dla innych. Ludzie to czują. Oczywiście – spotkasz się czasami z sytuacjami w których ktoś na twoją przychylność odpowie totalnym brakiem kultury. Nie zwracaj jednak na to uwagi. Czy to, że zrugasz ów osobę poprawi Ci humor? Pomoże to tej osobie w zmianie podejścia do innych? Dwukrotnie – NIE. Więc po co się mazać i zajmować takimi sprawami?

https://farm6.staticflickr.com/5202/5351707878_e61c91b083_o.jpg

https://farm6.staticflickr.com/5202/5351707878_e61c91b083_o.jpg

Po trzecie lecz nie mniej ważne – oczekuj radości. Jeśli będziesz oczekiwał radości w każdym momencie swojego życia, znajdziesz ją w tych małych sprawach których na co dzień nie dostrzegałeś. Poczujesz się zatem zdecydowanie lepiej!

Można się tego nauczyć

Zdecydowanie można. Nie jest jednak łatwo. Do dziś łapię się czasami na gorącym uczynku, kiedy stojąc na światłach w myślach zaczynam się denerwować. Mam jednak wrażenie, że błąd ten popełniam coraz rzadziej i jestem z tego powodu naprawdę zadowolony.

Od kilku miesięcy uśmiech właściwie nie schodzi z mojej twarzy i staram się żyć radością każdego dnia. Od świtu do zmierzchu, a w szczególności w momencie pisania postów na bloga! Nie zawsze jest łatwo, lecz to właśnie te chwile mogą sprawić nam najwięcej radości.

Kubiak Krzysztof


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge